Android Auto 7.6 ponownie zaktualizowany. Teraz już wszyscy kierowcy mogą z niego korzystać

Wersja beta Android Auto 7.6 pojawiła się na początku kwietnia i wybrani kierowcy mogli ją przetestować. Teraz ceniona przez kierowców aplikacja otrzymała kolejną aktualizację i stopniowo wdrażana trafia na urządzenia mobilne.

Android Auto 7.6 ponownie zaktualizowany. Teraz już wszyscy kierowcy mogą z niego korzystać
Podaj dalej

Android Auto 7.6 można już pobrać z Google Play

Każda kolejna aktualizacja Android Auto oferuje kierowcom nowe funkcje i ulepszenia. Aby mogli z nich korzystać bez przeszkód, amerykański producent udostępnia na początek wersję testową dla wybranych użytkowników. Tak było również w przypadku wersji 7,6 beta.

Teraz aplikacja zakończyła fazę testów i jest wdrażana na urządzeniach mobilnych. Aktualizacja odbywa się etapami, dlatego część kierowców dostanie ją wcześniej niż inni. Jeśli chciałbyś być w tej pierwszej grupie i skorzystać z nowszej wersji wcześniej, możesz ją pobrać przy pomocy instalatora APK. Instalator wymaga ręcznego uruchomienia, a znajdziesz go tutaj. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać go i zainstalować.

android auto
shutterstock

Kierowcy nie są już zdani na Asystenta Google

Musisz wiedzieć, że stabilna wersja Android Auto 7.6 nie doczekała się żadnych informacji na temat zmian, jakie zawiera. Zakłada się, że uwzględnia funkcje, jakie oferowała wersja beta, w tym szybkie przesyłanie odpowiedzi na wiadomości.

Dzięki nim kierowcy nie są zależni do Asystenta Google, by przesłać odpowiedź na otrzymaną wiadomość. Najnowsza wersja Android Auto wyświetla bowiem razem z otrzymaną wiadomością, podstawowe odpowiedzi np. OK. Wystarczy jedno szybkie dotknięcie wyświetlacza, by ją przesłać do adresata. W rezultacie dyktowanie odpowiedzi przy pomocy Asystenta Google przestaje być konieczne.

Jak w przypadku każdej aktualizacji, tak i wersja 7.6 powinna naprawić wszelkie zgłoszone błędy. Czy tak jest, dowiemy się wraz z postępem instalacji aktualizacji, którą bez problemu pobiorą z Google Play.

Przeczytaj również