Android Auto 7.3 już jest do pobrania. Wśród nowych funkcji od Google jest jedna niespodzianka

Google udostępnił użytkownikom nową wersję Android Auto 7.3. To bardzo ważna wersja, która oprócz poprawek błędów zawiera prawdziwą ciekawostkę.

Android Auto 7.3 już jest do pobrania. Wśród nowych funkcji od Google jest jedna niespodzianka
Podaj dalej

Android Auto 7.3 z ważnym kodem od Google

Google nie udostępniło dziennika zmian do nowej wersji Android Auto 7.3, ale wiadomo, że oprócz poprawek usterek i ulepszeń, zawiera ważną rzecz, jeśli chodzi o uruchomienie przyszłych funkcji.

Amerykański gigant nieustannie pracuje nad tym, by udoskonalić swój produkt i poddaje go gruntownej przebudowie. Tryb podzielonego ekranu inspirowany CarPlay to jedna z nowości. Odświeżony Android Auto do wersji 7.3 zawiera nowy kod dla Coolwalk, co oznacza, że Google jest coraz bliżej publicznego wydania tej funkcji.

android auto od google ispirowany carplay
fot.Autoevolution

Coolwalk z nowym interfejsem użytkownika

Przebudowany interfejs użytkownika nie zawiera paska stanu u góry ekranu, a wszystkie ikony trafią na pasek dynamiczny na dole. Takie rozwiązanie pozwala aplikacjom wyświetlać więcej treści na ekranie.

Coolwalk z interfejsem użytkownika opartym na kartach przypomina pulpit nawigacyjny CarPlay. Aplikacja nawigacyjna zyskuje duży obszar ekranu, aby wyświetlać wszystkie niezbędne informacje. Aplikacje takie jak odtwarzacz muzyki, czy informujące o pogodzie, będą posiadać swoje własne dedykowane karty. Kopiowanie jednej z najlepszych funkcji CarPlay spotkało się oczywiście z krytyką.  Wygląda na to, że sam Google uważa, że deska rozdzielcza CarPlay jest na tyle genialna, że warto się nią inspirować.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Google wyda aktualizację Coolwalk dla wszystkich użytkowników. Mówi się, że jest spora szansa, że pojawi się latem. Najnowsza wersja Androida Auto jest dostępna w Sklepie Google Play. Jeśli nie chcesz czekać do czasu, jak pojawi się w twoim smartfonie, możesz ręcznie pobrać instalator APK na tej stronie.

https://wrc.net.pl/mh-czego-nie-zrobi-elon-musk-to-zrobi-polski-programista-wlasnie-pokazal-jak-uruchomic-carplay-w-tesli

 

Przeczytaj również