Android 12 jest najnowszy, ale nie najlepszy. Google potwierdza pierwszy poważny błąd w Android Auto

Wygląda na to, że Android Auto nie najlepiej się czuje na najnowszym Androidzie 12. Kierowcy już trafili na pierwszy poważny błąd po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji. Dobra wiadomość jest taka, że Google już o nim wie.

Android 12 jest najnowszy, ale nie najlepszy. Google potwierdza pierwszy poważny błąd w Android Auto
Podaj dalej

Kierowcy zgłaszają, że mają problemy z powiadomieniami w Android Auto

Po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji, kierowcy na forum społeczności Android Auto zgłosili problemy z powiadomieniami. Co oznacza, że Android 12 choć najnowszy, wciąż wymaga dopracowania.

Jak się okazuje, ostatnia aktualizacja Android Auto spowodowała, że wiadomości już się nie wyświetlają na jednostkach głównych samochodów, gdy podłączą telefon.

Mając na uwadze, że wszystko działało dobrze na Androidzie 11, uważa się, że winowajcą jest nowy mobilny system operacyjny.

google android auto alpine
Alpine

Google przyznał się do winy

Producent już wie, w czym jest problem i zajmuje się sprawą zniknięcia powiadomień. To dobra wiadomość, bo oznacza, że Google wkrótce wypuści poprawkę.

W niedawnym poście od Google czytamy:

Dzięki za twoją opinię. Jesteśmy już świadomi usterki i badamy ten problem. Skontaktujemy się z Tobą, jeśli będziemy potrzebować więcej informacji

W związku z tym, że błąd występuje na poziomie systemu operacyjnego, użytkownicy nie mogą za wiele zdziałać, aby przywrócić powiadomienia w Android Auto w swoich samochodach. Pozostaje stary sposób, czyli powrót do Androida 11. Niewiele osób jednak chce z niego korzystać.

Google nie podał, kiedy pojawi się potencjalna poprawka. Biorąc pod uwagę fakt, że dochodzenie przyczyny usterki wciąż trwa, może minąć trochę czasu.

W oczekiwaniu na usunięcie błędu pozostaje opcja sprawdzania wiadomości w telefonie. Pamiętaj jednak, że nie wolno ci tego robić podczas jazdy samochodem.
Lepszą opcją będzie skorzystanie z Asystenta Google do czytania wiadomości.

Przeczytaj również