Konsola PlayStation 5 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji. Niesamowita technologia dla kierowców

Najnowsza konsola PlayStation 5 firmy Sony jest wyposażona w szereg imponujących nowych funkcji. Te, które najbardziej spodobają się kierowcom to silnik dźwięku 3D i nowy kontrol bezprzewodowy DualSense. To wymarzony prezent dla każdego gracza-kierowcy. 

Konsola PlayStation 5 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji. Niesamowita technologia dla kierowców
Podaj dalej

PlayStation 5 dla kierowców

PlayStation-5

Nowe funkcje mają uczynić grę bardziej wciągającą. Już wkrótce pojawi się także najnowsze Gran Turismo 7, które w pełni będzie wykorzystywać dotykowe sprzężenie zwrotne i wyzwalacze adaptacyjne ukryte w nowym padzie. 

Twórca Gran Turismo, Kazunori Yamauchi powiedział, że GT7 wykorzysta adaptacyjne wyzwalacze kontrolera do symulacji odczucia pedału, gdy ABS włącza się podczas hamowania. 

– Myślę, że najbardziej efektywnym zastosowaniem spustu adaptacyjnego jest odwzorowanie działania układu zapobiegającego blokowaniu kół podczas hamowania (ABS). Typowy układ sporadycznie zwalnia ciśnienie w układzie hamulcowym, podczas gdy kierowca naciska na pedał. Adaptacyjny spust jest przystosowany do odtworzenia tego uczucia. Pozwoli graczowi dokładnie wyczuć i zrozumieć zależność między żądaną siłą hamowania a przyczepnością opony – powiedział Kazunori. 

Dodał: – W porównaniu do sprzężenia zwrotnego force feedback, jaki mieliśmy w przeszłości, szczególny charakter haptyki pozwala na większy zakres częstotliwości. Oznacza to, że projekt można obsługiwać w sposób ciągły, zintegrowany. 

Nie tylko wyścigi

Adaptacyjne wyzwalacze i dotykowe sprzężenie zwrotne kontrolera bezprzewodowego DualSense nowego PS5 odegrają ważną rolę również w innych grach. Wyzwalacze zacinają się za każdym razem, gdy twoja broń zacina się w strzelance z perspektywy pierwszej osoby w Deathloop. Podczas gdy w Spider-Man: Miles Morales kontroler będzie zawierał takie rzeczy, jak toczące się wibracje podczas specjalnych ruchów. Wszystko to zaczynając od lewego uchwytu i przesuwając się po kontrolerze.

Nowa konsola PlayStation 5 trafiła na sprzedaż w listopadzie. Jej cena zaczyna się od 1800 zł.

Przeczytaj również