WhatsApp ma nową funkcję! Czy już z niej korzystasz?

Komunikatory ewoluują bardzo szybko i praktycznie każda aktualizacja aplikacji przynosi coś nowego. WhatsApp zyskuje na popularności i powoli wypiera między innymi Messenger. Teraz otrzymał on zupełnie nową funkcję, czy już z niej korzystasz?

WhatsApp ma nową funkcję! Czy już z niej korzystasz?
Podaj dalej

Sposób, w jaki ludzie ze sobą rozmawiają, zmienił się przez lata. Dzisiaj preferujemy pisanie wiadomości w wirtualnej formie. Bardzo często zastępują nam one tradycyjną oralną komunikację. Wykonywanie telefonów bezpośrednio do odbiorcy zaczyna powoli przegrywać z nagrywaniem wiadomości głosowych. Do tego ilość spędzonego czasu przed ekranem smartfona sprawia, że producenci aplikacji mocno stawiają na rozwój swoich produktów.

Robimy to coraz dłużej!

W przeszłości telefon komórkowy służył do wykonywania połączeń i pisania SMS-ów. Ilość telefonów i wiadomości była mocno ograniczona, ponieważ każda z tych czynności kosztowała sporo pieniędzy. Wraz z pojawieniem się darmowych SMS-ów ludzie zaczęli spędzać więcej czasu z telefonem w ręku i oduczali się najstarszej formy komunikacji – ustnej rozmowy. Oczywiście, żeby przestać jedynie demonizować to, co robi z nami telefon, ma on też wiele zalet. Współczesne smartfony oferują funkcje, które jeszcze relatywnie niedawno były zarezerwowane jednie dla komputerów. To zdecydowanie ułatwia życie, daje nam zupełnie nowe możliwości i pozwala aktywnie funkcjonować niemal z każdego miejsca na Ziemi.

eu wkracza d telefonów
Pixabay

Są tego określone konsekwencje, według raportu Digital 2022 agencji We are Social średni czas spędzony przed ekranem w ubiegłym roku wynosił 4 godziny i 48 minut. W porównaniu do 2o21 roku był to wzrost o 41 minut. Szereg aplikacji, w tym między innymi WhatsApp przyciągają naszą uwagę na coraz dłuższy czas.

WhatsApp ma nową funkcję, korzystasz z niej?

W Polsce większość smartfonów pracuje z wykorzystaniem oprogramowania Android. I to właśnie dla tych osób WhatsApp przygotował nową funkcję. W najnowszej aktualizacji komunikatora, po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku wysyłania wiadomości, pojawi się niewielkie menu. Tam pojawi się opcja wysyłania zdjęcia lub filmu z możliwością jednorazowego odtworzenia. Podobna funkcja działa od dłuższego czasu między innymi na Instagramie w wiadomościach prywatnych.

sklep google play aplikacja wirus telefon na telefonie
fot. Kamil Wrzecionko

Przeczytaj również