To może zniszczyć Twoją lodówkę! Jesteśmy tego kompletnie nieświadomi!

Każda decyzja ma swój skutek, choć niektóre z nich widoczne są dopiero po dłuższym czasie. Okazuje się, że jedna z pozoru niewinna czynność może zniszczyć lodówkę. Większość osób kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy, a szkody mogą okazać się zauważalne.

To może zniszczyć Twoją lodówkę! Jesteśmy tego kompletnie nieświadomi!
Podaj dalej

Współczesny sprzęt diametralnie różni się od tego wyprodukowanego dekadę temu. Zawiera dużo więcej elektroniki, która w rozumieniu producentów ma nam ułatwiać życie. Wspierać nas w codziennych czynnościach, poprawiać efektywność działania urządzenia i przyczyniać się do ochrony środowiska. Okazuje się, że w tym całym procesie bycia coraz lepszym trzeba zmienić swoje przyzwyczajenia. Podatność nowego sprzętu na uszkodzenia jest wręcz zaskakująca.

Lodówka – centrum sterowania

Dzisiaj wszystko musi być zbudowane przy wykorzystaniu dużej ilości elektroniki. Nawet z pozoru tak proste urządzenie, jak lodówka, która jest w naszych domach od dziesięcioleci, obecnie przypomina centrum sterowania wszechświatem. Najnowsze modele mają ekrany dotykowe, mogą odtwarzać muzykę, łączyć się z internetem, a w przyszłości także zlecać zakupy, jeśli okaże się, że w domu zabrakło mleka do płatków lub kawy. Niestety tę nowoczesność może zepsuć jeden drobny przedmiot.

To może zniszczyć Twoją lodówkę!

Wyobraźmy sobie sytuacje, znajdujemy się na upragnionych wakacjach, chcemy zabrać ze sobą dobre wspomnienia z tego wyjazdu. Dlatego gromadzimy zdjęcia, spędzamy wspólnie czas i pragniemy mieć pamiątkę. Jednym z najpopularniejszych upominków z podróży są magnesy. Gdy przywozimy je do domu, wręcz naturalnym miejscem do ich przyczepienia wydają się drzwi lodówki. I tutaj zaczyna się kłopot, o którym większość z nas nie ma pojęcia.

Okazuje się, że najnowsze lodówki są na tyle delikatnymi projektami, że duża ilość magnesów z różnych miejsc na świecie, może negatywnie wpływać na jej wygląd, a niektórzy nawet sądzą, że na prace urządzenia. Jeśli jesteśmy estetami i chcemy, żeby wszystko wyglądało idealnie, to porysowane drzwi lodówki będą prawdziwym dramatem. Magnesy mogą samoczynnie odpadać, przesunąć się podczas sprzątania, a to tworzy rysy. Są też opinie w sieci, że duża ilość magnesów może mieć wpływ na pracę elektroniki. Wydaje się to mało prawdopodobne, jednak część osób w obawie przed zniszczeniem wrażliwych części sprzętu zmienia magnesom miejsce. Jednak brakuje wiarygodnych badań, że ma to jakikolwiek wpływ na poprawę pracy urządzenia.

Przeczytaj również