Rewolucja na stacjach paliw jeszcze nie w Polsce?! A to ciekawe!

Rewolucja w naszym życiu odbywa się co kilka lat i jest skutkiem decyzji, które te zmiany wywołują: kryzysy finansowe, konflikty i postęp technologiczny. Jednak w Polsce istnieje kilka obszarów życia, w których jesteśmy tradycjonalistami, a to wielka szkoda!

Rewolucja na stacjach paliw jeszcze nie w Polsce?! A to ciekawe!
Podaj dalej

Cyfryzacja codzienności i wypieranie z rynku pracy zawodów, które powoli zastępuje się maszynami to rzeczywistość, do której musimy się dostosować. Jeszcze kilka lat temu samoobsługowe kasy w sklepach były prawdziwym rarytasem i formą ciekawostki. Dzisiaj coraz więcej sklepów decyduje się na wprowadzenie takich stanowisk.

Transport wyprzedza kierowców osobówek

Aktualnie to branża TSL wyznacza kierunek rozwoju dla części usług i systemów w motoryzacji. Tam zarządzanie danymi oraz przenoszenie maksymalnej ilości procedur do świata wirtualnego jest czymś naturalnym. Chodzi przede wszystkim o usprawnienie łańcucha dostaw w taki sposób, aby ograniczyć przestoje sprzętu i w optymalny sposób opracować trasy, godziny rozładunku i załadunku towaru oraz odpoczynku kierowcy.

Spora rewolucja w tej części gospodarki pojawiła się w chwili wprowadzenia stacji samoobsługowych. Możliwość tankowania i zapłacenia za paliwo bez kontaktu z człowiekiem z obsługi stacji znacząco skraca cały proces. Między innymi Mercedes pracuje nad elektronicznym rozliczaniem kosztów paliwa ze stacjami. Na razie rozwiązanie jest w fazie zaawansowanych testów.

Rewolucja zaczęła się w 2021 roku!

Świat w 2020 roku za sprawą Covid 19 zmienił się prawdopodobnie w sposób trwały i część z rzeczy wprowadzonych na czas trudniejszej sytuacji epidemicznej, zostanie z nami na stałe. Poza oczywiście podatkami, nowymi opłatami i innymi konsekwencjami decyzji politycznych, bardzo ważny był rozwój branży e-commerce, która razem z innymi obszarami rozwinęła cyfryzację życia codziennego w bardzo krótkim czasie.

diesel podatek

Wtedy jeden z czołowych koncernów paliwowych wprowadził do swojej oferty możliwość samoobsługowego tankowania pojazdu przy użyciu aplikacji. Pomysł sam w sobie genialnie łatwy do realizacji, jednak nie do czekał się on wielu naśladowców. Jednak coś, czego brakuje na stacjach paliw to możliwość płacenia kartą bezpośrednio przy dystrybutorze. W takich krajach jak Szwecja i Stany Zjednoczone jest to bardzo popularny sposób płatności. Polska nadal jest nieco z tyłu, a to wielka szkoda!

Przeczytaj również