Rewolucja na parkingach zbliża się wielkimi krokami?! Koniec z poszukiwaniem wolnego miejsca!

Poruszanie się w dużym mieście związane jest bardzo często z poszukiwaniem miejsca postojowego. Bardzo możliwe, że już za chwilę będziemy uczestniczyć w rewolucji technologicznej na parkingach. Koniec z poszukiwaniem wolnego miejsca!

Rewolucja na parkingach zbliża się wielkimi krokami?! Koniec z poszukiwaniem wolnego miejsca!
Podaj dalej

Gdy jedziemy do pracy lub na ważne spotkanie i chcemy znaleźć szybko miejsce parkingowe blisko celu podróży, z reguły dzieje się tak, że w tym czasie wszystkie najlepsze stanowiska do parkowania są już zajęte. Przez to niektórzy ludzie decydują się na złamanie przepisów ruchu drogowego i stają w miejscach zakazanych. Mandat za parkowanie w złym miejscu to dodatkowy koszt, którego w przyszłości można uniknąć.

Przestrzeń w mieście jest nie wykorzystana

Miasto to co do zasady ograniczona przestrzeń, która rozwija się bardzo powoli. Nowe parkingi najczęściej są w tyle za szybkością przyrostu pojazdów w konkretnej aglomeracji. Jeśli dobrze znamy okolice, możemy na podstawie doświadczenia przewidzieć, która lokalizacja daje nam największe szanse na wolne miejsce parkingowe. Jednak jest to bardziej intuicja, niż realny dostęp do danych, przez co przestrzeń w mieście jest niewykorzystana.

diesel benzyna miasto zamyka na ruch samochodów gliwice
fot. pixabay

Rewolucja na parkingach zbliża się wielkimi krokami

Coraz więcej firm zamierza skorzystać z najnowszej technologii, która pozwala kierowcy przy pomocy aplikacji zapłacić za parking. Oczywiście takie systemy istnieją już dzisiaj, ale pozwalają jedynie na uregulowanie stosownej należności. W przypadku tego najbliższego rozwiązania mowa o czymś więcej.

Rezerwacja miejsca parkingowego

Największe zmiany szykują się bezpośrednio w procesie poszukiwania miejsca parkingowego, a także na poziomie jego rezerwacji. Jeśli ten system wejdzie w życie do powszechnego użytku, jako kierowca wybieramy miejsce parkingowe w mieście lub na terenie konkretnego parkingu, rezerwujemy je, płacimy i nawigacja skieruje nas dokładnie do wskazanej lokalizacji.

autostrada etoll mandaty aplikacja płatność system poboru opłat
fot. pixabay

W ten sposób dużo efektywniej możemy wykorzystać daną nam przestrzeń i jednocześnie zyskujemy kilkanaście minut w ciągu dnia, ponieważ przestajemy krążyć w poszukiwaniu wolnego miejsca parkingowego. Pierwsze lokalizacje już zaczynają korzystać z tej technologii.

 

Przeczytaj również