Od 14 lipca Polskę czeka cyfrowa rewolucja! Historyczna zmiana, jakiej nie było!

Postęp cywilizacyjny jest jednym z najciekawszych zjawisk w dziejach ludzkości. Już od najbliższego piątku – 14 lipca Polskę czeka prawdziwa cyfrowa rewolucja! Wypada określić, że jest to wręcz historyczna zmiana!

Od 14 lipca Polskę czeka cyfrowa rewolucja! Historyczna zmiana, jakiej nie było!
Podaj dalej

Przenoszenie życia codziennego świat wirtualny nabiera coraz szybszego tempa. Już teraz wiele profesji zbudowanych jest na działaniach, które koncentrują się wyłącznie w sieci. Ludzie zajmują się zarządzaniem cyfrowymi danymi, które istnieją wyłącznie w internecie. Bardzo dobrym przykładem są tutaj przykładowo media społecznościowe. To właśnie za ich pośrednictwem mamy wiele informacji, są one czymś w rodzaju prasy codziennej przez lat. Jednak funkcjonują one wyłącznie w cyfrowym świecie.

Cyfryzacja życia prywatnego

Polska jest jednym z państw, w którym życie codzienne mocno przechodzi do świata wirtualnego. Jesteśmy w ścisłej czołówce pod kątem systemów do bankowości internetowej. Niemal każdy Polak spotkał się z takimi pojęciami, jak bankowość mobilna, czy BLIK. Ciekawym przykładem są również zakupy. Okres pandemii pokazał, że jako konsumenci lubimy kupować rzeczy codziennego użytku przez internet. W ten sposób bardzo szybko rozwinął się e-handel. Następnym naturalnym krokiem było przeniesienie naszej tożsamości do świata wirtualnego.

telefon nadplaty podatek polacy kontrola pixabay
Pixabay

Od 14 lipca Polskę czeka rewolucja!

Liczba użytkowników aplikacji mobilnej mObywatel sukcesywnie rośnie. Wynika to z rosnących „uprawnień”, dla tej funkcjonalności. Jedną z ostatnich barier do pozostawienia fizycznych dokumentów w domu, był dowód osobisty. Do 14 lipca jest on ważny wyłącznie w tradycyjnej formie. Jednak już od piątku to, co mamy w aplikacji mObywatel 2.0 będzie równoznaczne z fizycznym dowodem osobistym.

telefon komputer iphone android microsoft windows mac samochód zakaz unia komisja europejska
fot. pixabay

Trwają obecnie szkolenia pracowników urzędów i innych podmiotów, które dotychczas uznawały wyłącznie plastikową wersję dowodu osobistego. Już od najbliższego piątku do swojego operatora sieci komórkowej, urzędu miasta, notariusza i innych ważnych miejsc w życiu codziennym człowieka, możemy iść wyłącznie z telefonem.

Jest to pierwszy tego rodzaju przypadek w historii Polski, gdzie fizyczne dokumenty zastąpiono ich cyfrowymi odpowiednikami i mają one względem siebie taką samą ważność.

Przeczytaj również