Władze ostrzegają kierowców. "Lepiej nie korzystajcie z Google Maps!!!"

Ślepe zaufanie aplikacjom nawigacyjnym, takim jak Google Maps, niestety nigdy nie jest dobrym pomysłem i często kończy się fatalnie. Departament Stanu Kolorado, a także inni urzędnicy hrabstwa, postanowili ostrzec kierowców przed korzystaniem z Google Maps, Waze i innych aplikacji nawigacyjnych. 

Władze ostrzegają kierowców. „Lepiej nie korzystajcie z Google Maps!!!”
Podaj dalej

Google Maps czy Waze niebezpieczne

Słyszeliśmy już dziesiątki, jeśli nie setki historii, w których Google Maps wyprowadził ludzi na manowce. Na przykład w zeszłym roku dwóch Rosjan znalazło się w szczerym polu, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi przez Google Maps. Ich samochód utknął w obszarze bez sygnału komórkowego, a biorąc pod uwagę brutalnie niską temperaturę w nocy, jeden z nich zamarzł na śmierć, podczas gdy drugi trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Inni mieli trochę więcej szczęścia. I choć też korzystali z Google Maps na drogach, które nie były przeznaczone dla aut, a bardziej dla traktorów, czy pojazdów terenowych, ostatecznie zostały uratowane przez władze. 

Dlatego niektórzy odradzają korzystanie z aplikacji nawigacyjnych, podczas gdy inni radzą, aby zawsze ostrożnie podchodzili do aplikacji nawigacyjnych. 

Uważajcie, gdzie jedziecie

Departament Stanu Kolorado, a także inni urzędnicy amerykańskiego hrabstwa, nawołują lokalnych kierowców, aby unikali korzystania z Google Maps, Waze i pozostałych aplikacji. Mówią, że kierowcy mogą wylądować na drogach, które prowadzą donikąd. 

Lokalne media wskazują z kolei, że kilka pojazdów utknęło w ostatnim czasie na drogach. Co ciekawe, w ogóle nie powinno ich tam być. Jest to spowodowane zamknięciem autostrady międzystanowej nr 70. 

Wystarczy zdrowy rozsądek

– Nie ufaj swoim telefonom komórkowym, naprawdę wpędzają ludzi w kłopoty – cytuje słowa Amber Barrett, urzędnika ds. informacji publicznej w biurze szeryfa hrabstwa. Zaufanie do aplikacji takich jak Google Maps to duży problem, powiedziała. Choć teoretycznie wszystkie te problemy powinny być aktualizowane na bieżąco. 

Ale oczywiście żadna aplikacja nie jest kuloodporna. Nie bylibyśmy jednak tak kategoryczni, aby całkowicie nie używać tych aplikacji. Lepszym rozwiązaniem jest nigdy nie brać niczego za pewnik. Jeśli Google Maps wyśle cię na drogę, która nie wygląda na przeznaczoną dla samochodów, trzymaj się od niej z dala!

Przeczytaj również