Nowa wersja Google Maps dla kierowców. Są poprawki najbardziej irytujących błędów

Najnowsza wersja Google Maps została właśnie opublikowana dla szerokiej publiczności – rozwiązuje usterkę, która sieje spustoszenie wśród kierowców. Ten rozpowszechniony problem denerwował zmotoryzowanych już od dłuższego czasu. Na szczęście użytkownicy tego systemu będą mogli teraz odetchnąć z ulgą. 

Nowa wersja Google Maps dla kierowców. Są poprawki najbardziej irytujących błędów
Podaj dalej

Google Maps z ważną aktualizacją

google maps facebook instagram whatsapp awaria
fot. pixabay

Nowa wersja Google Maps na iPhone i CarPlay właśnie trafiła do App Store i rozwiązuje popularny problem. Aplikacja nie może poprawnie określić lokalizacji użytkownika, a jeśli działa poprawnie, ustalenie, gdzie się znajduje, zajmuje co najmniej 10 sekund. Opóźnienie powoduje błędne prowadzenie do celu, ponieważ Google Maps nie ustala lokalizacji w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie nawigacyjne dostarcza zatem instrukcji, które nie są aktualne podczas jazdy. Taki problem często występuje podczas korzystania z Apple CarPlay. 

To nie pierwszy raz, gdy mapy napotykają problemy z GPS w CarPlay. Cała sprawa stała się ostatnio dość powszechna, a użytkownicy zaczęli nawet przywracać wcześniejsze wersje aplikacji. Użytkownicy Apple mogli to zrobić jednak tylko za pomocą kopii zapasowej, którą niewielu posiada. 

Najnowsza wersja Google Maps zdaje się naprawiać ten problem. Opóźnienia zniknęły, a lokalizacja jest poprawnie określana natychmiast po uruchomieniu aplikacji. Wskazówki dotyczące trasy również działają poprawnie. Aplikacja zdaje się śledzić lokalizację podczas jazdy bez żadnych przerw.

paliwo google maps
fot. freepik

Można skorzystać z alternatywy

Dziennik zmian nie jest dostępny dla nowej aktualizacji, ponieważ Google opublikowało tylko ogólne informacje o wydaniu na stronie AppStore. Jeśli napotkałeś takie problemy, zalecamy pobranie najnowszej aktualizacji. 

Uruchamianie Google Maps w widoku pulpitu nawigacyjnego CarPlay wydaje się być najczęstszą poprawką usterki. Z raportów użytkowników wynika, że błąd pojawia się, gdy aplikacja działa na pełnym ekranie. Jeśli to nadal nie przynosi poprawy, następnym oczywistym rozwiązaniem jest tymczasowe przejście na inne oprogramowanie, takie jak Waze lub Apple Maps.

Przeczytaj również