Ukryta funkcja w Google Maps. Każdy kierowca powinien ją aktywować

Aplikacja nawigacyjna Google Maps wciąż jest najchętniej wybieraną wśród kierowców. Jednak wielu z nich nie zna tej dobrze zakamuflowanej funkcji, która znacznie usprawnia korzystanie z nawigacji. Ponadto, pozwala ona na niemałą oszczędność, co w dzisiejszych czasach może być szczególnie ważne. 

Ukryta funkcja w Google Maps. Każdy kierowca powinien ją aktywować
Podaj dalej

Google Maps z ukrytą funkcją

google-maps

Zdecydowana większość kierowców, gdy potrzebuje wskazówek nawigacyjnych, sięga po najbardziej popularną aplikację Google Maps. Mimo iż każdy z nas kiedyś z niej korzystał, niewielu z nas zagłębiało się w te mało popularne funkcje. A tą konkretną powinien włączyć sobie każdy kierowca. 

Google Maps może bowiem pracować w trybie offline, jednak pobieranie map nie jest najwygodniejszą rzeczą. Dlatego też warto włączyć w ustawieniach tajną, magiczną funkcję, która znacznie usprawni nasze życie. 

Nazywa się to automatycznym pobieraniem map offline. Aplikacja może zatem automatycznie pobierać wymagane mapy offline na podstawie szeregu czynników, w tych aktualnego ruchu pojazdów. 

Google Maps jest pod tym względem o wiele bardziej inteligentne, śledząc twoją lokalizację i wzorce podróżowania. Aplikacja stara się więc przewidzieć, dokąd jedziesz, więc jeśli masz włączoną funkcję pobierania map offline, zajmie się wszystkim bez udziału kierowcy. 

Pobierasz raz i masz spokój

google-maps-blokowanie-lewego-pasa-2

Automatyczne pobieranie odbywa się w tle i jest uruchamiane, gdy zbliżasz się do zewnętrznych granic dostępnych map. Innymi słowy, jeśli zbliżysz się do krawędzi istniejącego, pobranego regionu, Google Maps automatycznie pobierze większy zasięg dla twojego pojazdu. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy aplikacja uważa, że jedziesz w kierunku, w którym mapy offline nie są dostępne. 

Włączenie automatycznego pobierania map offline Mozą wykonać w sekcji „Mapy offline” w aplikacji. Google dodał nawet dedykowany przełącznik „Automatyczne pobieranie map offline”, który musi być włączony, aby zadziała się magia. 

Funkcja działa tylko wtedy, gdy dostępne jest połączenie internetowe. W zależności od szybkości połączenia może to jednak trochę potrwać. Jeśli zdarzy ci się trafić do regionu, w którym nie ma dostępnych map offline, aplikacja powiadomi cię w stosownym momencie. Aplikacja może określić, czy zbliżasz się do limitu pobranych map i przynajmniej wyświetlić powiadomienie, że należy pobrać więcej danych. Jeśli połączenie danych jest dostępne, może następnie pobrać wymagane mapy, dzięki czemu nawigacja jest bardziej płynna.

Przeczytaj również