To koniec Google Maps! Darmowy odpowiednik wprowadza rewolucję dla kierowców. Będziesz zachwycony

Czy to definitywny koniec Google Maps? Apple udostępnia nowe funkcje nawigacyjne większej liczbie użytkowników i skupia się na Europie, w tym Polsce. Ta solidna aplikacja do tej pory skupiała się głównie na Stanach Zjednoczonych, ale na szczęście to ma się zmienić w nadchodzących tygodniach. 

To koniec Google Maps! Darmowy odpowiednik wprowadza rewolucję dla kierowców. Będziesz zachwycony
Podaj dalej

Koniec Google Maps?

google maps telefon

Większość regionów w Europie nadal czeka na ogromną aktualizację, którą Apple zapowiedział już dawno temu. W międzyczasie większość kierowców pozostaje przy użytkowaniu Google Maps lub Waze. Liczba alternatyw jeśli chodzi o aplikacje nawigacyjne jest wciąż dosyć mała. 

Ale Apple pracuje teraz nad tym. Firma po cichu wprowadza nowe funkcje Apple Maps dla użytkowników w Europie. 

Użytkownicy forum Reddit zaczęli zgłaszać, że w Słowenii pojawiły się już ikony fotoradarów. Ta funkcja działa dokładnie tak, jak tego oczekujesz. Na trasie wyświetla się mały wskaźnik kamery, gdy się do niej zbliżasz. 

apple-maps-fotoradar

Pierwsza aktualizacja od 2 lat

Jednocześnie użytkownicy w Hiszpanii otrzymali już wskazówki dotyczące ograniczeń prędkości, zmiany pasa ruchu czy dodatkowymi informacjami na temat trasy. Zaktualizowany został też interfejs użytkownika. 

Oczywiście, wszystkie te ulepszenia rywala Google Maps dostępne są także w CarPlay. Co dziwne, Apple było bardzo skąpe jeśli chodzi o wydawanie aktualizacji dla Europy. Użytkownicy czekali na nowe funkcje od 2019 roku. 

bluetooth-diesel-google-maps

Odświeżona nawigacja wciąż nie zawiera wszystkich kluczowych funkcji, takich jak sygnalizacja świetlna czy znaki stop. Najprawdopodobniej w najbliższych miesiącach pojawią się w większej liczbie regionów europejskich. 

Przeczytaj również