Google Maps: tej funkcji nie znałeś! Oszczędzisz niepotrzebnych nerwów za kierownicą. Będziesz zachwycony

Google Maps to pierwszy wybór kierowców, jednak z tej mało znanej funkcji niewielu z nas korzysta. A pozwoli ona oszczędzić w trakcie podróży mnóstwo niepotrzebnych nerwów. Choć dla niektórych zabrzmi to dziwnie, Google posiada dwie różne aplikacje nawigacyjne – Google Maps i Waze. Obie dostępne są na Androida, iPhone’a, Android Auto i CarPlay. 

Google Maps: tej funkcji nie znałeś! Oszczędzisz niepotrzebnych nerwów za kierownicą. Będziesz zachwycony
Podaj dalej

Kierowcy będą zachwyceni!

google telefon

Google Maps to przede wszystkim aplikacja nawigacyjna, która koncentruje się również na eksploracji i innych możliwościach. Są one stale rozwijane przez Google. Z kolei Waze to specjalnie ukierunkowany program na nawigację po ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem raportów społecznościowych. Umożliwiają one unikanie korków i ostrzeganie kierowców o zagrożeniach. 

Nie jest tajemnicą, że Google próbuje zbliżyć te dwie aplikacje do siebie. Zanim spytacie – nie, nie ma planów zabicia jednego z nich drugim. Zamiast tego firma z Mountain View wprowadziła pewne możliwości z Google Maps do Waze i odwrotnie. Jedną z nich jest właśnie obsługa zgłaszania incydentów. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Google Maps zapożycza niektóre raporty z Waze i wyświetla je na ekranach kierowców. Jednocześnie pozwala użytkownikom wysyłać własne raporty podczas jazdy. 

google maps

Sposób, w jaki możesz to zrobić, z pewnością nie jest tak łatwy i wygodny jak w Waze, ale spodziewamy się, że z czasem Google udoskonali tę funkcjonalność. 

Jak wysłać raport w Google Maps?

W tej chwili pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przed wysłaniem nowego raportu, jest rozpoczęcie nawigacji. Jest to wymagane, ponieważ jeśli nie otrzymałeś wskazówek dojazdu, nie możesz wysłać zgłoszenia. To różnica względem Waze, gdzie można zgłaszać korki, fotoradary i wszystko inne bez skonfigurowanej nawigacji. 

Po odpaleniu trasy w Google Maps dotknij paska u dołu ekranu, na którym możesz zobaczyć szacowany czas przybycia na miejsce. Powinieneś teraz zobaczyć przycisk „Dodaj zgłoszenie”, który po dotknięciu pozwoli zgłosić siedem różnych elementów. Wśród nich są: wypadek, mobilny fotoradar, korek, roboty drogowe, zamknięcie pasa, stojący pojazd i obiekt na drodze. 

 

Wystarczy dotknąć jednego z nich, aby wyświetlić okno dialogowe potwierdzenia (automatycznie znika po 5 sekundach, ostatecznie wysyłając raport bez konieczności dalszego wprowadzania danych). Te kroki działają na urządzeniach zarówno z Androidem, jak i na iPhone’ach. 

Rozwój Google Maps

Aplikacja otrzymuje ostatnio coraz więcej aktualizacji, choć wydaje się, że gigant kładzie nacisk na poprawę doświadczeń w innych aspektach. Niedawno odświeżona karta „Eksploruj” pozwoli teraz wyświetlić aktualizacje lokalnych przewodników i treści od zweryfikowanych wydawców. 

Amerykańska firma pracuje także nad dedykowanym trybem jazdy dla popularnej apki, który zastąpi Android Auto dla telefonów. W ten sposób aplikacja stanie się centralnym hubem na urządzeniach z Androidem, zapewniając użytkownikom dostęp do niektórych funkcji za pomocą jednego przycisku. 

google maps

Przeczytaj również