Ta kostka za kilka złotych przewiduje, kiedy zepsuje się twój samochód. Benzyniak lub Diesel bez tajemnic

Ktoś wynalazł adapter OBD2, który może przewidzieć, kiedy twoja benzyna lub Diesel się zepsują. Adaptery OBD2 to nic nowego – pomagają w odczytywaniu kodów usterek i uzyskiwaniu dodatkowych informacji o potencjalnych problemów. Ale takiego urządzenia jeszcze nie było. 

Ta kostka za kilka złotych przewiduje, kiedy zepsuje się twój samochód. Benzyniak lub Diesel bez tajemnic
Podaj dalej

Benzyna lub Diesel bez tajemnic

kostka-obd2-pinkie-benzyna-diesel

To nowe urządzenie, które pojawiło się na Indiegogo, ma być prawdziwą rewolucją. Wykorzystuje ono sztuczną inteligencję, aby monitorować stan i osiągi twojego samochodu. Tym samym może przewidywać, kiedy w twoim silniku benzynowym lub typu Diesel pojawią się pewne problemy. 

Nowe urządzenie nazwane PINKIE jest adapterem OBD2, który musi być cały czas podłączony, aby śledzić działanie pojazdu. W krótkim opisie urządzenia jego wynalazca wyjaśnia, że PINKIE integruje mikropocesor o bardzo niskim poborze mocy. Jego celem jest odczyt wszystkich danych otrzymywanych przez port OBD2 w czasie rzeczywistym. Dzięki temu jest w stanie przeprowadzić natychmiastową analizę informacji. 

Wygląda na to, że niektóre dane są również przesyłane do chmury. PINKIE może wykorzystywać sztuczną inteligencję, aby dowiedzieć się, czy zebrane dane są oznaką potencjalnego problemu, czy nie. 

Rewolucyjny adapter OBD2

W przeciwieństwie do pozostałych adapterów OBD2 dostępnych na rynku, PINKIE obiecuje, że dostarczona analiza będzie niezwykle łatwa do odczytu. Wszystko dlatego, że nie zawsze będzie opierać się w całości na terminach technicznych. 

Aplikacja towarzysząca, którą należy zainstalować na urządzeniu mobilnym, tworzy graficzną prezentację twojego samochodu. Pojawią się tam potencjalne problemy wykryte przez urządzenie i zostaną wyświetlone na modelu 3D. Użytkownicy mogą pomniejszać, powiększać i obracać samochód. Dzięki temu twój benzyniak lub diesel nie będzie miał przed tobą tajemnic, a kontakt z mechanikiem będzie dużo bardziej ułatwiony. 

Bez wątpienia cały pomysł brzmi świetnie, ale okaże się, czy PINKIE faktycznie będzie działać tak, jak obiecuje deweloper. Kampania crowdfundingowa jeszcze się nie rozpoczęła, ponieważ projekt został zgłoszony zaledwie kilka dni temu. Tym nie mniej, jeśli uda się osiągnąć cel finansowania, takie proste urządzenie zamontowane w waszym samochodzie powinno znacznie ułatwić życie. 

Przeczytaj również