Policja zaczęła korzystać z Google Maps! Na co muszą uważać kierowcy? Jak ustawić swoją aplikację?

Google Maps to nie tylko aplikacja nawigacyjna numer jeden na świecie. To także narzędzie, z którego może skorzystać… policja! Tak, tak, jak pokazuje ostatni przykład, aplikacja może przydać się władzom w najróżniejszych sytuacjach. Funkcjonariusze za pomocą Google Maps mogą dowiedzieć się, dokąd podróżował konkretny podejrzany w ciągu ostatnich kilku dni. 

Policja zaczęła korzystać z Google Maps! Na co muszą uważać kierowcy? Jak ustawić swoją aplikację?
Podaj dalej

Policja namierzyła sprawcę dzięki mapom

google-maps-blokowanie-lewego-pasa

Właśnie w ten sposób z aplikacji Google Maps skorzystali niedawno policjanci w amerykańskim Wakefield, w stanie Michigan. Dane dostarczone przez aplikację nawigacyjną posłużyłi jako dowód w sprawie włamania domowego, a także kilku kradzieży samochodów. 

Według lokalnych mediów, biuro szeryfa hrabstwa Gogebic badało kilka spraw o kradzież. Wszystkie wskazywały na tego samego, 29-letniego podejrzanego. Mężczyzna ukradł dwie torebki, kilkaset dolarów, a potem włamał się do kilku samochodów na początku listopada. 

KIEROWCO! JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS WYMIANA OPON. SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Podejrzany został ostatecznie aresztowany, ale policja potrzebowała więcej dowodów w sprawie wszystkich włamań. Śledczy poprosili więc o pozwolenie na zbadanie jego telefonu komórkowego. Gdy policja zajrzała do Google Maps, a konkretnie do funkcji Oś czasu, zobaczyli wszystkie miejsca, wszystkie lokalizacje, w których ostatnio znajdował się podejrzany. Organy ścigania otrzymały więc wszystko jak na tacy. 

google maps

Policja czeka teraz na nakaz przeszukania, który da śledczym prawo do wglądu w większą ilość danych na urządzeniu. W międzyczasie mężczyzna został oskarżony o włamanie do domu pierwszego stopnia, a także kradzież mienia osobistego z pojazdów. 

Jak działa oś czasu w Google Maps?

Ta funkcja faktycznie zapisuje wszystkie dane w historii lokalizacji, ale zapewnia też użytkownikom niezbędne opcje czyszczenia wszystkich zapisów. 

google maps

Google wyjaśnia:Oś czasu w Google Maps pokazuje szacunkową liczbę odwiedzonych miejsc i pokonanych tras na podstawie twojej historii lokalizacji. Możesz edytować swoją oś czasu w dowolnym momencie. W dowolnym momencie możesz też usunąć swoją historię lokalizacji. W tym zakresy czasowe na osi czasu. Jest ona prywatna, więc tylko ty możesz ją zobaczyć. Jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.

Oś czasu Google Maps jest dostępna zarówno na iPhone’a, jak i urządzenia z systemem Android.

Przeczytaj również