Nastolatek kupił zestaw kart F1 za 200 zł. Sprzedał za 3,7 miliona złotych

Nastolatek z Quebecu, fan F1, miał niezwykłe szczęście. Kupił zestaw kart za 200 złotych, wśród których znalazł prawdziwego Złotego Graala. W jednym z seriali na portalu Netflix mogliśmy obejrzeć, jak młody fan sprzedaje jedyną w swoim rodzaju kartę Lewisa Hamiltona… za 3,7 miliona złotych. 

Nastolatek kupił zestaw kart F1 za 200 zł. Sprzedał za 3,7 miliona złotych
Podaj dalej

Karta o F1 warta miliony

karta-f1-sprzedana-za-rekordowa-sume

W serialu Netflixa pt. King of Collectibles w piątym odcinku poznajemy niezwykłą historię nastolatka z Kanady. Młody fan F1 kupił karty F1 w zestawie za 200 złotych, gdzie trafił na prawdziwą perełkę. 

Piąty odcinek serialu przedstawia 16-letniego Jeana-Nicolasa Gagnona i jego ojca Nicholasa z prowincji Que. Posiadali oni jedyną w swoim rodzaju kartę Lewisa Hamiltona, którą nastolatek wyciągnął z paczki za 200 złotych. 

Chcieli oni sprzedać jedyną istniejącą kartę Topps Chrome F1 Superfactor 1/1 Lewis Hamilton 2020. 

– To może zmienić bieg wszystkiego – powiedział handlarz występujący w programie. Dodatkowym walorem karty jest autograf Lewisa Hamiltona, 7-krotnego mistrza świata Formuły 1. 

Ogromne pieniądze za sprzedaż

 

– To mój ulubiony rodzaj transakcji – mówił Civitella, który wyjaśniał ojcu i synowi, że prywatny nabywca jest zainteresowany zakupem karty za 750 000 dolarów. – Kiedy usłyszałem taką kwotę, prawie się przewróciłem. Nigdy nie myślałem, że mały kawałek papieru może być tyle wart – powiedział ojciec. 

Kolekcjoner Armando Gutierrez następnie wchodzi do serialu i oferuje ojcu i synowi czek na zakończenie odcinka piątego. W odcinku szóstym ojciec i syn postanawiają skorzystać z nieujawnionej oferty. Nie mówiąc o liczbie, Civitella mówi, że jest wyższa niż pierwotna suma.

Sprzedaż została później wystawiona na stronie aukcyjnej Goldina jako rekord wszechczasów dla dowolnej karty F1 za 900 000 $ (3,7 mln złotych).

Jestem twoim ulubionym synem – zażartował Nicolas po tym, jak dowiedział się ile warta była jego karta. 

Przeczytaj również