Kierowco, korzystasz z Google Maps? Ten prosty trik znacznie usprawni twoją nawigację. Będziesz zachwycony!

Google Maps to niezmiennie aplikacja do nawigacji numer 1 na świecie. Mimo to, nie jest wolna od wad, o czym najlepiej wiedzą użytkownicy telefonów iPhone z aplikacją CarPlay. Jednym z najczęstszych problemów, na jakie trafiają kierowcy, jest słabe połączenie GPS. Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy jeden prosty trik. 

Kierowco, korzystasz z Google Maps? Ten prosty trik znacznie usprawni twoją nawigację. Będziesz zachwycony!
Podaj dalej

Google Maps bardziej dokładne

google-maps

Silniejszy sygnał GPS gwarantuje, że Google Maps będzie działał bez zarzutu. Wzmocnienie jego sygnału w telefonach z systemem Android jest proste i intuicyjne. Jednak ze względu na zamknięty ekosystem Apple, w ich telefonach trzeba się trochę namęczyć. Dlatego też trzeba od samego początku upewnić się, że wszystko działa poprawnie. 

Jeśli chodzi o połączenie GPS w iPhone, które jest niezbędne do poprawnego działania CarPlay i Google Maps, wszystko sprowadza się do liczby widocznych satelitów GPS, które smartfon może wykryć. 

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że połączenie GPS może nie mieć takiej samej siły od samego początku. Zwykle zamie do kilku minut, zanim twoja lokalizacja zostanie dokładnie wykryta i zablokowana. 

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Jeśli więc Google Maps nie ustala dokładnie twojej lokalizacji, daj aplikacji kilka minut. Pomocne może być również przeniesienie się do innej lokalizacji, gdzie przykładowo nie będzie wysokich budynków. 

google telefon

GPS, Wi-Fi i… strefa czasowa

Jeśli telefon nie wykryje żadnych satelitów GPS, twój iPhone przełączy się na sieć Wi-Fi i komórkową, aby określić lokalizację. To oczywiście nie jest najbardziej wygodny i dokładny sposób, ale czasami może być jedynym. Aby poprawić dokładność GPS na iPhone, musisz zezwolić urządzeniu na… automatyczne ustawianie daty i godziny na podstawie strefy czasowej. 

W ten sposób twój telefon będzie wiedział więcej o tym, gdzie jesteś i dokładnie określi satelitę GPS, z którym może się połączyć. Jeśli i to nie pomoże, a czujnik GPS nadal nie będzie działał prawidłowo, najłatwiejszym sposobem jest ponowna ręczna kalibracja. 

Aby to zrobić, musisz przejść do następującej lokalizacji: Ustawienia> Prywatność> Lokalizacja> Usługi systemowe> Kalibracja kompasu. Jeśli to ustawienie jest włączone, przejdź do aplikacji Kompas na telefonie. Jeśli coś jest nie tak z czujnikiem GPS, pojawi się opcja „Kalibruj”. 

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Sprawdzenie czujnika GPS możliwe jest także za pośrednictwem aplikacji Google Maps. 

Ile „pali” Tesla przy temperaturze -18℃? Kierowcy silników typu Diesel będą w ciężkim szoku!

Przeczytaj również