Kierowco, korzystasz z Google Maps? Nowa aktualizacja spowoduje usunięcie aplikacji - nie instaluj jej!

Google Maps to zdecydowanie największa i najważniejsza aplikacja nawigacyjna dla kierowców. Ma ją praktycznie każdy na swoim smartfonie, jednak najnowsza aktualizacja sprawia, że jest niemożliwa do korzystania dla kierowców. Jeśli korzystasz z niej w samochodzie, nie instaluj aktualizacji. 

Kierowco, korzystasz z Google Maps? Nowa aktualizacja spowoduje usunięcie aplikacji – nie instaluj jej!
Podaj dalej

Google Maps z problemami

google-maps

Choć użytkownicy telefonów Apple otrzymują natywne rozwiązania nawigacyjne, większość z nich i tak instaluje Google Maps na swoich iPhone’ach. Nic dziwnego, bo to najlepsze rozwiązanie nawigacyjne. Dzięki aplikacji każda podróż jest bardziej bezpieczna, przewidywalna i pod wieloma względami szybsza. 

Nie ma jednak gwarancji, że Google Maps zawsze będą działały na iPhonie bezproblemowo. A po najnowszych aktualizacjach iOS naprawdę nie działa, bowiem aplikacja zachowuje się w najgorszy możliwy sposób. 

Użytkownicy raportują wiele usterek. Jedną z nich jest przykładowo niedokładna lokalizacja pokazywana na mapie w CarPlay. Aplikacja od czasu do czasu przerzuca użytkowników w zupełnie inne miejsce, przez co podawane instrukcje są błędne. 

Są alternatywy

google-maps-blokowanie-lewego-pasa-2

Choć problemy ze śledzeniem GPS mogą być związane z czujnikiem telefonu, podobne problemy dotyczą nie tylko jednego modelu iPhone. Nie wszyscy zmagają się jednak z takimi samymi problemami, więc może to być usterka, której Google musi się przyjrzeć. Niestety, wydaje się, że obejście problemu w tej chwili nie istnieje. Na razie użytkownicy nie mają innego wyjścia tylko czekać, aż Google lub Apple wprowadzą poprawkę. 

W międzyczasie, jedyne co kierowcy mogą zrobić, to całkowicie zrezygnować z Google Maps. Alternatywami są Waze i Mapy Apple, które nie mają żadnych problemów z GPS-em. Po raz kolejny może to wskazywać, że problem rzeczywiście dotyczy tylko aplikacji od Google. 

Co dziwne, aplikacja zdaje się działać poprawnie, gdy nie podłączymy jej do systemu CarPLay. Ustalenie, co jest przyczyną, może być więc nie lada wyzwaniem nawet dla samego Google’a. 

Przeczytaj również