Już od dzisiaj - Gran Turismo 7 Spec II. Najnowszy darmowy dodatek i masa nowości wchodzą na konsole PlayStation

Już od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że 2 listopada Gran Turismo 7 otrzyma największą do tej pory aktualizację. Studio Polyphony Digital odpowiedzialne ze grę podało jednak pełną listę zmian, która jest niezwykle obszerna. Wychodzi daleko poza zapowiadane siedem nowych samochodów, a update określany jest jako Spec II. Może być także odpowiedzią na niedawny debiut konkurencyjnej Forzy Motorsport. 

Już od dzisiaj – Gran Turismo 7 Spec II. Najnowszy darmowy dodatek i masa nowości wchodzą na konsole PlayStation
Podaj dalej
  • Siedem nowych samochodów i jeden nowy tor – gracze będą rywalizować na śniegu 
  • Prawdziwy debiut przeciwników AI „GT Sophy”
  • Nowe wyścigi, kolejne menu, licencje i jeszcze więcej

Gran Turismo 7 wchodzi w nową erę – Spec II wprowadzi nie tylko 7 nowych aut

gran-turismo-7-playstation-5

Największy do tej pory update gry Gran Turismo 7 na początku miał objąć tylko siedem nowych samochodów. Już ich lista wprawiła graczy w dobre nastroje. Wśród nich znajdziemy m. in. Mercedesa 190E Evo II, Lexusa LFA, czy Teslę Model 3. 

Do gry dodany zostanie jednak także nowy tor Lake Louis Track, składający się z trzech śnieżnych konfiguracji w wersji krótkiej, długiej oraz owalnej. Do tej pory Gran Turismo 7 było dość mocno okrojone jeśli chodzi o jazdę na luźnej nawierzchni, więc wielu graczy z pewnością sprawdzi nowy tor z uśmiechem na ustach. Należy jednak dodać, że dotychczasowy szuter nie był najbardziej atrakcyjną formą rozrywki w GT7. Może śnieg to odmieni. 

Jedyne takie AI – GT Sophy debiutuje w pełnym wymiarze 

gran-turismo-7-playstation-5

Na początku tego roku Polyphony Digital wprowadziło zupełnie nowego komputerowego gracza na ograniczony czasowo okres. Graczom przypadło do gustu ściganie z zupełnie nowym wirtualnym przeciwnikiem, a teraz jest on gotowy do rywalizacji na około 70% całej gamy samochodów GT7 i dziewięciu torach. 

Wszyscy wiemy, jak słabo zachowują się komputerowi gracze w wyścigach. Są albo bardzo przewidywalni – albo wręcz przeciwnie. W każdym razie, całemu doświadczeniu daleko do wrażenia ścigania się z prawdziwym kierowcą. Właśnie to ma zmienić GT Sophy, które będzie uczyło się twojego stylu jazdy i będzie odpowiadać na twoje ruchy dokładnie tak, jak zrobiłby to profesjonalny kierowca wyścigowy. 

gran-turismo-7-playstation-5

Sophy będzie dostępna także w wielu szybkich wyścigach, dzięki czemu możemy liczyć na wyższe wypłaty kredytów w grze. Starsze AI pozostanie w grze, a gracze przed rozpoczęciem rywalizacji będą mogli wybrać z którym z nich chcą się ścigać. Co ważne, GT Sophy dostępne będzie tylko w wersji na konsole PlayStation 5.

Nowe wyścigi, kolejne menu i wiele, wiele więcej 

gran-turismo-7-playstation-5

Omówiliśmy już samochody, tory i nową sztuczną inteligencję. Już samo to byłoby ogromnym dodatkiem do Gran Turismo 7, ale gra zmieni się jeszcze bardziej. Japońskie studio Polyphony Digital dodało kolejnych 20 wyścigów, wzmacniając bibliotekę wydarzeń dla jednego gracza. To było jedną z największych bolączek w chwili premiery, więc gracze nastawieni na grindowanie będą zadowoleni. 

gran-turismo-7-playstation-5

Nowe wyścigi w Gran Turismo 7 Spec II: 
  • World Touring Cars 900: Trial Mountain / Nurburgring / Suzuka Circuit / Autopolis
  • X2019 Nations Cup: Interlagos Circuit / Sardegna Road Track / Dragon Trail / Trial Mountain Circuit / Lake Maggiore Circuit
  • World Rally Challenge Gr. B: Lake Louise
  • Japanese 4WD Challenge 600
  • Pick-Up Truck Race: Lake Louise
  • Clubman Cup+: Watkins Glen International / Special Stage Route X / Fuji Speedway / Monza Circuit
  • GT Cup Gr. 3: Mount Panorama / Daytona International Speedway / Deep Forest Raceway / Red Bull Ring

W grze pojawi się także nowy „Katalog wydarzeń”, dzięki któremu będziemy mogli łatwo znaleźć wyścigi, w których jeszcze nie wzięliśmy udziału. Pojawią się także nowe testy licencyjne. Wrócą także znane z Gran Turismo 5 cotygodniowe wyzwania, które będą okazją do zarobienia kolejnych kredytów albo kuponów ruletki. Tryb podzielonego ekranu będzie obsługiwał do czterech graczy. 

gran-turismo-7-playstation-5

Przeczytaj również