Huawei zaprezentował swój pierwszy samochód. Wygląda świetnie i będzie wyjątkowo tani

Huawei wspólnie z gigantem Chery zaprezentowali nowy samochód o nazwie Luxeed. Ma on rywalizować z Teslą Model 3, będzie miał zaawansowaną technologię, świetny wygląd i przede wszystkim będzie tani. Model elektryczny będzie wyposażony w oprogramowanie Huawei HarmonyOS 4 i inteligentny system jazdy ADS 2.0.

Huawei zaprezentował swój pierwszy samochód. Wygląda świetnie i będzie wyjątkowo tani
Podaj dalej

Nowy Huawei/Chery będzie hitem?

huawei-samochod
fot. Huawei

Wkrótce do pozornie niezliczonych rywali Tesli model 3 dołączy kolejny pojazd elektryczny z Chin. To owoc współpracy dwóch firm o imponujących referencjach. Huawei – technologiczny gigant oraz Chery – motoryzacyjny gigant. Model o nazwie kodowej EH3 został zaprezentowany w mediach społecznościowych. Oficjalna premiera w Chinach ma nastąpić w najbliższych tygodniach. 

Ale pojedyncze zdjęcie elektrycznego samochodu to narazie wszystko czym musimy się zadowolić. Zostało udostępnione na portalu Weibo przez dyrektora Huawei. Nazwał to „czysto elektrycznym coupé”. Choć samochód bardziej przypomina 4-drzwiowego sedana z elegancką linią dachu. Model ma wysokiej jakości powierzchnie, stonowane tylne linie i elementy jak wąski pasek LED o pełnej szerokości. 

Luxeed będzie pierwszym pojazdem, który otrzyma oprogramowanie Huawei Harmony OS 4. Zostało to omówione szczegółowo w zeszły piątek na konferencji programistów firmy. Oznacza to, że będzie oferować wiele zaawansowanych funkcji łączności. Zwłaszcza w połączeniu z marką Huawei, która produkuje smartfony i smartwatche. 

huawei-samochod
fot. Huawei

Samochód ma ogromny potencjał (również cenowy)

Mówi się, że Luxeed będzie jeździł na architekturze E0X, która będzie również używana w pojazdach elektrycznych premium Exeed Sterra ES i ET firmy Chery. Oznacza to, że prawdopodobnie będzie korzystał z akumulatora oferującego zasięg około 700 km i podwójnych silników elektrycznych.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, model otrzyma nowy inteligentny system jazdy Huawei ADS 2.0 wykorzystujący zamontowany na dachu LiDAR, 11 kamer wysokiej rozdzielczości, 12 radarów ultradźwiękowych i 3 radary fal milimetrowych do zaawansowanych możliwości autonomicznej jazdy.

Luxeed zostanie wprowadzony na rynek w trzecim kwartale 2023 r., więc spodziewamy się, że wkrótce dowiemy się więcej na ten temat. Ale istnieje szansa, że ​​będzie miał swoją premierę na Chengdu Auto Show 25 sierpnia. Cena ma być niższa niż Tesli Model 3. 

Przeczytaj również