GTA VI: Pierwszy trailer. Jakie samochody znajdziemy w nowej odsłonie Grand Theft Auto VI?

Fani serii Grand Theft Auto musieli długo czekać na trailer zapowiadający najnowszą produkcję studia Rockstar. Około 1,5-minutowy filmik trafił do sieci 5 grudnia przedstawiając pierwszą rozgrywkę w GTA VI. Choć gra pojawi się dopiero w 2025, internauci już dziś nie mogą doczekać się pierwszych wrażeń z powrotu do Vice City. A nas interesują oczywiście samochody przedstawione w trailerze. 

GTA VI: Pierwszy trailer. Jakie samochody znajdziemy w nowej odsłonie Grand Theft Auto VI?
Podaj dalej
  • 10 lat od wydania GTA V pojawiła się zapowiedź kolejnej gry od Rockstar
  • GTA VI to najbardziej wyczekiwana gra na konsole nowej generacji
  • Samochody przedstawione w trailerze robią ogromne wrażenie

10 lat od wydania GTA V pojawiła się zapowiedź kolejnej gry od Rockstar

gta-vi-trailer-samochody
fot. Rockstar Games

Lata przecieków, domysłów, plotek. Ale w końcu jest – oficjalny trailer zapowiadający najnowszą grę z serii Grand Theft Auto. Pojawił się on około 10 lat od wydania poprzedniej gry i co najmniej rok przed premierą na konsole PlayStation i Xbox. Gracze korzystający z PC będą musieli prawdopodobnie poczekać nieco dłużej, bowiem Rockstar nie potwierdził jeszcze daty wydania gry na komputery stacjonarne. 

Co wiemy po obejrzeniu trailera? Przede wszystkim, przenosimy się z powrotem do Vice City i fikcyjnego stanu Leonida, którego siedziba znajduje się na Florydzie. Miasto odwzorowuje klimat Miami, a jednym z ważniejszych aspektów są oczywiście samochody. 

W ciągu dziesięcioleci od premiery pierwszej gry z serii Grand Theft Auto liczba pojazdów w GTA V rozrosła się do ponad 760 modeli. Wiele z nich możemy dostrzec także w najnowszym trailerze.

gta-vi-trailer-samochody
fot. Rockstar Games

GTA VI to najbardziej wyczekiwana gra na konsole nowej generacji 

Nie ma wątpliwości, że GTA VI będzie bardzo ważną grą. Od premiery ostatniej części minęło już ponad 10 lat, a gracze zawsze chętnie sięgali po ten tytuł. O tym, jak wielka i ważna jest to gra może świadczyć najnowszy trend w mediach społecznościowych. Kluby piłkarskie, firmy odzieżowe, czy sklepy spożywcze zaczęły masowo publikować posty nawiązujące do trailera Grand Theft Auto VI. 

Powrót do Vice City będzie niewątpliwie miłym akcentem dla graczy. A sądząc po trailerze będziemy mieli znów do czynienia z niezwykłą historią, świetną muzyką i masą akcji. To wszystko okraszone samochodowymi pościgami. A to coś, co lubimy najbardziej. 

Samochody przedstawione w trailerze robią ogromne wrażenie 

gta-vi-trailer-samochody
fot. Rockstar Games

Po około 24 sekundach pojawia się pierwszy dobry kadr związany z samochodami. Widzimy na nim kobietę wysiadającą z Pegassi Zorrusso. To połączenie Italdesign Zerouno i Lamborghini Aventadora. Tuż przed nim stoi Grotti Furia, samochód stworzony przez Rockstar na połączenie Pininfariny Battisty i Ferrari F8 Tributo. 

W kolejnym kadrze widzimy samochody nawiązujące do Chryslera 300 oraz Chevroleta Suburban GMT900. Nie znamy jeszcze nazw tych samochodów w świecie GTA, bowiem wydają się być one nowością. W trailerze znajdziemy także Albany Buccaneera (Buick Riviera), czy Declasse Tulip M-100 (Chevy Malibu). 

Ciekawy kadr pojawia się także w 33 sekundzie, gdzie możemy zobaczyć całą masę egzotycznych, sportowych samochodów. Ustawione w kolejce na głównej arterii stoją Pfister Comet S2 (Porsche 911), Grotti Cheetah Classic (Ferrari Testarossa), czy Grotti Carbonizzare (Aston Martin V12 Zagato). 

Przeczytaj również