Google Maps wprowadza ważne zmiany w nawigacji. Tysiące kierowców czekało na tę aktualizację

Google Maps wprowadza ważne zmiany do swojej aplikacji, na które tysiące kierowców czekało już od dawna. Zmotoryzowani korzystający z aplikacji w systemie Android Auto będą mogli teraz bardziej dostosować mapy do swoich potrzeb. Dodatkowo dostępny jest cały szereg opcji zaprojektowanych w celu poprawy wygody i funkcjonalności aplikacji. 

Google Maps wprowadza ważne zmiany w nawigacji. Tysiące kierowców czekało na tę aktualizację
Podaj dalej

Google Maps wprowadza ważne zmiany

google-maps-problem-rozwiazany-scaled-1-jpg
fot. freepik

Na początku tego tygodnia Google Maps potwierdziło zmiany w swojej aplikacji. W ramach projekcji Android Auto z telefonu do samochodu kierowcy mogą teraz wybrać skrót, aby znaleźć stację ładującą, zamiast typowego punkty nawigacyjnego dla stacji benzynowych. Kierowcy elektryków mogą zatem całkowicie wyłączyć pokazywanie tradycyjnych stacji.

Dodatkowo dostępny jest cały szereg opcji zaprojektowanych w celu poprawy wygody i funkcjonalności dla użytkowników pojazdów elektrycznych. . Obejmują one możliwość filtrowania ładowarek według prędkości wtyczki, umożliwiając użytkownikom zidentyfikowanie najszybszych ładowarek do ich samochodów oraz oferowanie możliwości filtrowania punktów ładowania według typu wtyczki w celu zapewnienia kompatybilności.

Być może najcenniejsze jest włączenie „Dostępności portu ładowania w czasie rzeczywistym”. Dzięki tej funkcji Mapy Google wyświetlają w czasie rzeczywistym dostępność stacji ładujących, umożliwiając sprawdzenie, czy port jest aktualnie używany, minimalizując w ten sposób czas oczekiwania.

google-maps-blokowanie-lewego-pasa-2

Kierowcy będą mieli łatwiej

Wreszcie, w przypadku każdej podróży, która będzie wymagać doładowania w połowie, Mapy Google zasugerują najlepszą lokalizację punktu ładowania w zależności od poziomu naładowania baterii, przewidywanego zużycia energii i aktualnego natężenia ruchu.

Chociaż wiele z tych funkcji było już dostępnych dla pojazdów elektrycznych z wbudowanym oprogramowaniem Google (takich jak Polestar 2, Volvo XC40 i Cadillac Lyriq), wcześniej nie były one dostępne dla osób korzystających z Android Auto. Jednak po wprowadzeniu w zeszłym roku i według The Verge, ostatnio bardziej widocznym dla użytkowników, dodana funkcja pomoże tym, którzy zdecydują się wyświetlać funkcje informacyjno-rozrywkowe swojego telefonu na ekranie samochodu.

Wprowadzanie najnowszej rundy przyjaznych pojazdom elektrycznym aktualizacji Androida Auto to nie jedyna rzecz, którą ostatnio robią Google Maps. Aby zrekompensować emisję CO2, aplikacja wyznacza trasy „eko”, biorąc pod uwagę najbardziej zrównoważony sposób podróżowania. Google szacuje, że w ten sposób zaoszczędził kierowcom około 1,2 miliona ton metrycznych emisji CO2.

Przeczytaj również