Google Maps w ogromnych opałach. Kierowcy mają dużo lepszą alternatywę

Google Maps cały czas pozostaje liderem wśród aplikacji nawigacyjnych na nasze smartfony, ale to już wkrótce może się zmienić. Rozpoczęte w 2020 roku szczegółowe wdrażanie miejskiego doświadczenia jest przez wielu postrzegane jako najpoważniejsza próba Apple zbudowania wszechmocnej alternatywy dla Map Google.

Google Maps w ogromnych opałach. Kierowcy mają dużo lepszą alternatywę
Podaj dalej

Google Maps w dużych tarapatach?

paliwo google maps
fot. freepik

Apple Maps wykorzystuje teraz dane Apple zamiast map importowanych od firm zewnętrznych. Jednocześnie dostarczając więcej szczegółów, w tym chodników, przejść dla pieszych, budynków 3D i innych. Ostatecznie nowe Mapy Apple oferują ogólnie bardziej realistyczne wrażenia, dzięki czemu eksploracja i nawigacja są wygodniejsze.

Od 2020 roku Apple wdraża to rozwiązanie etapami, ponieważ dostarczanie tak ogromnej ilości danych użytkownikom na całym świecie wymaga czasu i zasobów. Od tego tygodnia nowe Mapy Apple są dostępne we Francji. Dzięki temu użytkownicy mogą zobaczyć nie tylko dokładniejsze szczegóły dróg, ale także modele 3D punktów orientacyjnych, budynków i nie tylko. Miejskie wrażenia 3D są obecnie dostępne tylko w Paryżu, ale Apple rozszerzy je na więcej miast wcześniej niż później.

Wyścig między Google Maps a Apple Maps zaostrza się. Choć nie jest tajemnicą, że Apple robi bardzo powolne postępy na tym froncie. Firma niekoniecznie wydaje się być zainteresowana zbudowaniem rywala Google Maps. Ale raczej zbudowaniem aplikacji nawigacyjnej, która ostatecznie służyłaby bardziej ambitnym pomysłom, w tym zasilaniu pojazdów samojezdnych.

google maps mapy
fot. pixabay

Nawigacja od Apple robi postępy

W międzyczasie użytkownicy są podekscytowani nowymi możliwościami, zwłaszcza że firma ogłosiła również mapy offline w Apple Maps. Dzięki tej funkcji nawigacja bez połączenia z Internetem jest wreszcie możliwa. Ponieważ Apple Maps pobiera dane, gdy aplikacja jest online, a następnie wykorzystuje zapisane informacje do prowadzenia do celu.

Mapy Google oferują nawigację w trybie offline od dłuższego czasu, chociaż implementacja Apple wydaje się znacznie bardziej zaawansowana. Na przykład Apple twierdzi, że jego mapy offline będą również obsługiwać jazdę na rowerze i tranzyt. Podczas gdy Google ogranicza się tylko do jazdy samochodem.

Przeczytaj również