Długo wyczekiwana funkcja w końcu trafia do Google Maps! Kierowcy będą zachwyceni

Na wprowadzenie tej aktualizacji do aplikacji Google Maps czekałem naprawdę długo. W końcu będę mógł korzystać z niej tak, jakbym chciał. Po najnowszej aktualizacji aplikacja rozszerza swoją kompatybilność ze światem urządzeń iOS. 

Długo wyczekiwana funkcja w końcu trafia do Google Maps! Kierowcy będą zachwyceni
Podaj dalej

Od dziś Google Maps jest bowiem kompatybilne z pulpitem nawigacyjnym Apple CarPlay we wszystkich pojazdach obsługujących CarPlay, na całym świecie! Yey! Google wprowadza również nową aplikację dla Apple Watch. 

google-maps-carplay

Dzięki obsłudze trybu CarPlay Dashboard Google Maps zaoferuje od dziś widok podzielonego ekranu. Umożliwia on otwarcie ekranu nawigacji podczas wykonywania zadań w innych aplikacjach. Chodzi m. in. o przechodzenie do następnego utworu na liście odtwarzania lub sprawdzenie terminów w kalendarzu. Mała rzecz, a zmienia wszystko. 

Do tej pory obsługiwanie Spotify, Google Maps i kalendarza było utrudnione. Mogliśmy wyświetlać tylko jedną aplikację naraz. Tryb Dashboard obsługiwała jednak wbudowana aplikacja iOS – Mapy – jednak zdarzyło mi się kilkukrotnie, że wyprowadziła mnie w pole. 

new-google-maps-version-now-available-on-carplay-is-both-good-news-and-bad-news-144390_1

Nowa aplikacja na Apple Watch jest jeszcze bardziej przydatna dla posiadaczy cyfrowych zegarków. Użytkownicy wybierający się do wcześniej zapisanego miejsca docelowego, takiego jak dom, czy praca, mogą szybko uzyskać szczegółowe wskazówki i szacowany czas przybycia. 

W przypadku innych miejsc docelowych użytkownicy będą mogli rozpocząć nawigację na telefonie, a następnie kontynuować nawigację za pomocą zegarka Apple Watch. Zegarki od firmy z jabłuszkiem odnoszą duże sukcesy i wciąż przyciągają nowych klientów.

https://wrc.net.pl/is-janusz-machaj-ten-film-z-kuriozalnej-sytuacji-na-przejezdzie-kolejowym-podbija-internet-o-czym-on-myslal

Przeczytaj również