Brak tej funkcji sprawi, że kierowcy przestaną korzystać z Google Maps? Z nią nawigacja jest dużo łatwiejsza

Tej funkcji będzie naprawdę brakować w aplikacji Google Maps. Wraz z nową aktualizacją systemów na smartfonach firmy Apple, kierowcy mogą zacząć masowo przesiadać się na aplikację Apple Maps. 

Brak tej funkcji sprawi, że kierowcy przestaną korzystać z Google Maps? Z nią nawigacja jest dużo łatwiejsza
Podaj dalej

apple-maps-google-maps-aktualizacja

To był naprawdę dobry rok dla aplikacji Apple Maps. Gigant technologiczny z Cupertino zaangażował się w proces rozwoju tej aplikacji i wydał kilka ważnych aktualizacji dla użytkowników iPhone’a i systemu CarPlay. 

Na początku tego roku Apple Mas otrzymała aktualizację o znaki stop i informacje o sygnalizacji świetlnej. Teraz wygląda na to, że firma chce jeszcze bardziej ulepszyć swoją nawigacyjną aplikację. 

Czy to początek końca Google Maps?

Podczas konfigurowania trasy do miejsca docelowego zdefiniowanego przez użytkownika w aplikacji, Apple Maps wyświetla teraz „prostą” trasę. Ta niekoniecznie będzie najszybsza, ale opiera się bardziej na autostradach i drogach szybkiego ruchu, aniżeli na bocznych trasach. 

google maps

Czas podróży może być zbliżony do tego, który wytyczy aplikacja według sortowania po najszybszej trasie, co widzimy na poniższym zrzucie. Dla wielu użytkowników różnica zaledwie kilka minut niekoniecznie musi być dużym problemem. 

Najprostsza trasa w Apple Maps nie jest nową funkcją, ponieważ istnieje już od systemu iOS 13. Wygląda jednak na to, że producent rozpowszechni ją bardziej dopiero po aktualizacji do iOS 14. Wszystko wskazuje na to, że Apple zaktualizował silnik Apple Maps dla większej liczby lokalizacji. To zapewni prostszą trasę do miejsca docelowego. 

Problemy Google Maps

Bez wątpienia jest to funkcja, którego Google Maps również potrzebuje. Tym bardziej, że użytkownicy od wielu miesięcy narzekają na problemy z planowaniem „najszybszej” trasy. Pomimo skonfigurowania Google Maps do korzystania z określonej trasy, aplikacja automatycznie rekomenduje szybszą opcję w trakcie nawigacji. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że najszybsza trasa zostaje włączona automatycznie, a kierowcy nawet nie są tego świadomi. 

apple-maps-google-maps-aktualizacja

Obecnie Google Maps można skonfigurować tylko w taki sposób, aby omijać autostrady, opłaty drogowe i promy. Poza tym, aplikacja domyślnie wybiera najszybszą trasę bez możliwości zmiany, niezależnie od platformy mobilnej.

Ten Fiat Multipla jest wyjątkowo piękny, prawda? Poczekaj, aż zobaczysz co stało się z jego środkiem

Przeczytaj również