Apple uruchamia rewolucyjną aplikację. Od teraz otworzysz swój samochód za pomocą smartfona

Firma Apple właśnie ogłosiła, że będziemy mogli otwierać swój samochód za pomocą telefonu iPhone lub zegarka Apple Watch. Nowa technologia będzie nazywać się po prostu CarKey i zostanie włączona do najnowszej aktualizacji iOS 14. 

Apple uruchamia rewolucyjną aplikację. Od teraz otworzysz swój samochód za pomocą smartfona
Podaj dalej

Apple CarKey smartfon

Technologia będzie wykorzystywać komunikację NFC aby odblokować i zablokować samochód. Jako pierwsza dostępna będzie w nadchodzącym poliftowym BMW Serii 5. Auto pojawi się u dealerów już w przyszłym miesiącu. 

Aby skorzystać z najnowszej technologii, wystarczy sparować telefon z samochodem, a następnie przytrzymać telefon w pobliżu odbiorników NFC. Te będą znajdowały się w klamkach. Zanim samochód się otworzy, trzeba będzie uwierzytelnić się za pomocą technologii rozpoznawania twarzy lub odcisków palców. 

Wszystko po to, by upewnić się, że jeśli ktoś ukradnie twój telefon, to nie ukradnie tym samym twojego BMW M5.

Apple CarKey smartfon

Apple twierdzi, że będziesz mógł skonfigurować urządzenie i samochód tak, aby pominąć uwierzytelnianie. Ma to zapewnić szybszy dostęp do samochodu, jednak boimy się myśleć, jak wpłynie to na poziom bezpieczeństwa. A także na koszt OC i AC. 

Jedną z ciekawszych funkcji będzie umożliwienie dostępu do samochodu za pośrednictwem Apple iMessage. Cały system wbudowany jest w iOS, więc nie trzeba będzie osobnych aplikacji dla poszczególnych producentów. 

Apple CarKey smartfon

W aplikacji Wallet na telefonie pojawią się twoje samochody. Nowy iOS 14 pojawi się dostępny dla telefonów iPhone w okolicach września 2020 roku.

Przeczytaj również