Cillian Murphy nawiązuje współpracę z Netflixem. Wkrótce rozpoczęcie zdjęć do nowego filmu

Cillian Murphy zajmie się produkcją i odtworzeniem pierwszoplanowej roli w filmie Steve. Obraz oparty zostanie na powieści Maxa Portera pt. Shy. Wiemy już, że Netflix dał całemu projektowi zielone światło i zajmie się jego dystrybucją na całym świecie. O nowym filmie z udziałem popularnego aktora informuje amerykańskie wydawnictwo Deadline. 

Cillian Murphy nawiązuje współpracę z Netflixem. Wkrótce rozpoczęcie zdjęć do nowego filmu
Podaj dalej

Cillian Murphy trafi na platformy Netflix

cillian-murphy-oppenheimer
fot. Oppenheimer

Zdjęcia do najnowszego filmu z udziałem popularnego aktora mają rozpocząć się już wiosną tego roku. Jak twierdzi portal Deadline, nowy film Steve śledzi kluczowe 24 godziny z życia tytułowego bohatera, dyrektora szkoły poprawczej. Cillian Murphy wcieli się w jego rolę i będzie próbował utrzymać uczniów w ryzach, jednocześnie zmagając się z pogarszającym się zdrowiem psychicznym. 

Za reżyserię odpowiedzialny będzie Tim Mielantis, który współpracował z nominowanym do Oscara aktorem także przy filmie Peaky Blinders. Nie mylić z serialem! Film przedstawiający losy rodziny Shelbych nie ma jeszcze swojej daty premiery. Ale wiemy, że zdjęcia powinny rozpocząć się w przyszłym roku.

Scenariusz do filmu napisał sam autor powieści, z którym Cillian Murphy współpracował już wcześniej przy innej, scenicznej adaptacji Grief is the Thing with Feathers oraz filmu krótkometrażowego All of This Unreal Time. 

cillian-murphy-oppenheimer
fot. Oppenheimer

Aktor nie może doczekać się rozpoczęcia pracy

Cillian Murphy dla Deadline:Po prostu uwielbiam twórczość Maxa i to, co jego twórczość dla mnie robi. Uwielbiam także powieście Claire Keegan. Jest to coś, do czego zawsze dążyłem, to wywiera na ciebie emocjonalny wpływ. Pamiętam, jak czytałem Foster, płakałem, czytając tę książkę. Musiałem zakładać kaptur w pociągu żeby się ukryć, byłem tak zawstydzony. Shy był także taką książką. Max dał mi tę książkę w wersji próbnej, zanim ją skończył i to znowu złamało mi serce. To są rzeczy, które kocham jako czytelnik i aktor, więc naprawdę chciałem coś z nim zrobić. 

Premiera Small Things Like These odbędzie się 15 lutego na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Murphy i Moloney są producentami tego filmu. 

Z kolei w niedzielę 18 lutego w Londynie odbędzie się ceremonia wręczenia nagród BAFTA. Wśród nominowanych znalazł się Cillian Murphy za swoją rolę w Oppenheimerze. Ceremonia rozdania Ocarów, gdzie aktor został nominowany w kategorii Najlepszy Aktor, odbędzie się z kolei 10 marca w Los Angeles. 

Przeczytaj również