Zoom zaprezentował aplikację rozszerzonej rzeczywistości. Wykorzysta w pełni Apple Vision Pro

Zoom zaprezentował właśnie nową aplikację do wideokonferencji zaprojektowaną specjalnie dla zestawu gogli rozszerzonej rzeczywistości Apple Vision Pro. Celem aplikacji jest połączenie „wideokonferencji z przestrzenią fizyczną użytkownika”. Pierwsze zdjęcia i prezentacja wyglądają bardzo obiecująco. To może być kolejny krok w rozwoju gogli wirtualnej rzeczywistości. 

Zoom zaprezentował aplikację rozszerzonej rzeczywistości. Wykorzysta w pełni Apple Vision Pro
Podaj dalej

Nowa aplikacja Zoom stworzona z myślą o wirtualnej rzeczywistości 

Wirtualna rzeczywistość to obszar, który wciąż cały czas się rozwija. I jak pokazuje najnowsza aplikacja Zoom, pole do popisu wciąż tam jest. Już w najbliższy piątek odbędzie się prezentacja najnowszych gogli Apple Vision Pro, które zostaną wykorzystane w aplikacji Zoom. 

Podczas prezentacji najnowszej aplikacji w poniedziałek, na stronie Zoom czytaliśmy: – Zaciera granice spotkań osobistych i zdalnych za pomocą nieskończonej przestrzeni w Apple Vision Pro. Pomoże rozproszonym zespołom czuć się bardziej połączonymi i zespolonymi.

zoom-apple-vision-pro
fot. Zoom

Co to właściwie oznacza? Najnowsza aplikacja Zoom dla gogli Apple pozwoli wdrożyć autentyczną reprezentację przestrzenną. Może to być twoja postać lub cyfrowy awatar. Dzięki temu osoby uczestniczące w spotkaniu będą widziały ruchy twojej twarzy i dłoni. Zestaw gogli zasłaniający twarz nie będzie żadną przeszkodą. 

Poczujecie się jak w tym samym pokoju 

Aplikacja Zoom jest już dostępna w Vision Pro App Stron. Pozwoli ona cieszyć się wciągającymi wrażeniami, które można skalować do idealnego rozmiaru. To pozwoli poczuć się uczestnikom spotkania, jakby znajdowali się w tym samym pokoju. Z kolei nasi rozmówcy nie będą musieli nic dodatkowo konfigurować czy ustawiać. 

Na wiosnę pojawią się kolejne nowe funkcje. Obejmują one na przykład przypinanie w świecie rzeczywistym. Oznacza to, że uczestników rozmowy będziemy mogli „przypiąć” w dowolnym miejscu naszej fizycznej przestrzeni. 

Ponadto, udostępnianie obiektów 3D wydaje się być równie fajną funkcją. Dzięki niemu udostępniane pliki „ożyją”. Przykładowo – animator lub projektant gier będzie mógł pokazywać modele postaci za pośrednictwem właśnie tej funkcji. 

Pozostaniesz w kontakcie 

Smita Hashim, dyrektor ds. produktu w Zoom:Aplikacja pozwoli pozostać w kontakcie członkom zespołu bez względu na to, kiedy i gdzie pracują. A także w jaki sposób się komunikują i współpracują. Integracja Zoom z Apple Vision Pro i VisionOS poszerza obietnicę naszej platformy. Polega ona na umożliwieniu uczestnikom najwyższej jakości spotkań z dowolnego miejsca i spełnia nasze zobowiązanie dotyczące bezproblemowej komunikacji i współpracy. 

Zoom jest jedną z pierwszych firm, które stworzyły specjalną aplikację z myślą o Vision Pro. Wiele innych dużych platform na obecną chwilę wykluczyło taką możliwość. Przykładowo, YouTube, Netflix, czy Spotify nie mają w planach nawet konwertowania obecnych aplikacji na to urządzenie. Ale to na pewno zmieni się z czasem. 

Przeczytaj również