Volvo Cars App ułatwia życie kierowcom. To prawdziwy kombajn dający szereg nowych możliwości

W dzisiejszych czasach smartfon jest niesamowicie potężnym narzędziem. Możemy za jego pomocą kontrolować temperaturę w naszym domu, pobrać najnowsze gry na PlayStation, czy umieścić bilety lotnicze w aplikacji Wallet. Wiele „produktów” dostępnych jest razem z aplikacją, która po prostu ułatwia nam życie. Nie inaczej jest w przypadku Volvo Cars App, która jest niezwykle potężnym narzędziem. 

Volvo Cars App ułatwia życie kierowcom. To prawdziwy kombajn dający szereg nowych możliwości
Podaj dalej

Aplikacja Volvo Cars App uwalnia pełen potencjał samochodu

Volvo XC60 Recharge T8 Silver Dawn
fot. Volvo

Samochody połączone z internetem już dziś nikogo nie dziwią, ale to w rękach programistów leży wykorzystanie drzemiącego w nich potencjału. Wydaje się, że Volvo wywiązało się ze swojego zadania na szóstkę z plusem. Aplikacja, o której mówimy, powinna znaleźć się na telefonie każdego właściciela samochodu szwedzkiej marki. 

Aplikacja uwalnia pełny potencjał samochodu. Za pomocą praktycznych i intuicyjnych funkcji możemy w łatwy sposób sterować elementami, komfortem, ładowaniem, czy też możemy w łatwy sposób uzyskać pomoc. Wszystko to ułatwia planowanie i podróżowanie, a dla geeków i gadżeciarzy pozwala na spędzenie dodatkowego czasu ze swoim samochodem nawet w chwili, gdy znajdujemy się daleko od niego. 

Łatwiejsze planowanie i bezpieczeństwo

Kierowcy, którzy cenią sobie komfort podróżowania docenią walory aplikacji bardzo szybko. Pozwala ona bowiem na to, aby bezprzewodowo przesłać do samochodu stworzone w Google Maps trasy. Ponadto, siedząc już w samochodzie, możemy jednocześnie wyszukiwać lokalizacji na ekranie samochodu, jak i smartfona.

volvo-cars-app
fot. Volvo

Volvo Cars App pozwoli nam także lepiej spać. Aplikacja pozwala bezustannie śledzić położenie naszego pojazdu, sprawdzić, czy jest zamknięty, a także dowiedzieć się, kiedy jest w ruchu. Co ważne, możemy ustawić sobie także odpowiednie powiadomienie, kiedy samochód zacznie się poruszać. Za pomocą apki możemy sprawdzić także dostępny zasięg i pozostałe paliwo/baterię. 

W przypadku samochodów elektrycznych możemy także sprawdzić, czy nasz samochód jest podłączony i ile czasu zostało do końca ładowania. Łatwiejsze będzie także płacenie i znajdowanie punktów ładowania, bowiem to wszystko również możemy zrobić z poziomu aplikacji. 

Wymiana oleju już nigdy nie weźmie cię z zaskoczenia

Volvo Cars App dba nie tylko o nasz komfort, ale także o bezpieczeństwo i odpowiedni stan techniczny naszego samochodu. Dzięki aplikacji już nigdy nie ominiemy ważnego przeglądu, albo w przypadku samochodów z silnikiem spalinowym – wymiany oleju. 

volvo-cars-app
fot. Volvo

Za pomocą aplikacji możemy siedząc na domowej kanapie sprawdzić ciśnienie opon, stan naszych świateł oraz wszystkich płynów eksploatacyjnych. Ponadto, aplikacja przypomni nam o tym, kiedy powinniśmy zaplanować wizytę w serwisie na przegląd. To także będzie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej, bowiem w jednym miejscu skupione są wszystkie autoryzowane serwisy, dostępne są także wolne terminy na wizytę. 

Dużo mniej stresujące staną się także nieoczekiwane sytuacje na drodze. Jeśli złapiemy kapcia, lub będziemy mieli stłuczkę, będziemy mogli wezwać assistance za pomocą jednego prostego przycisku. Połączy nas on z operatorem, który udzieli nam pomocy w stresującej chyba dla każdego sytuacji. Jeśli będziemy chcieli sami dowiedzieć się czegoś o naszym samochodzie, aplikacja pozwala na przeglądanie i szukanie po słowach kluczowych całej instrukcji naszego samochodu. 

Jeszcze lepsze doświadczenie z posiadania samochodu 

suv volvo ex 90
fot. Volvo

W dzisiejszych czasach lubimy być w stałym kontakcie z naszymi znajomymi, podobnie jak z naszym samochodem. Volvo Cars App pozwala dokładnie na to. Dzięki niej wyciskamy z doświadczenia posiadania samochodu jeszcze więcej. 

Aplikacja oferuje praktyczne i intuicyjne funkcje, które będą przydawać się nam w życiu codziennym. Zdalne sterowanie, możliwość zamknięcia samochodu na odległość, czy ustalenie temperatury kabiny zanim zejdziemy do samochodu. Są także funkcje, które pozwalają w łatwiejszy sposób ładować samochody elektryczne, a z hybrydowych zrobić maszyny jeszcze bardziej opłacalne. 

Przeczytaj również