WhatsApp i Messenger będą wyświetlać wiadomości z innych komunikatorów. Szykują się duże zmiany

Już od marca 2024 roku spore zmiany nastąpią w WhatsAppie i aplikacji Messenger. Obie te aplikacje będą bowiem wyświetlały wiadomości z innych komunikatorów. Wszystko z powodu wejścia w życie nowej ustawy o rynkach cyfrowych, do której wyżej wymienione aplikacji przygotowywały się przez ostatnie dwa lata.

WhatsApp i Messenger będą wyświetlać wiadomości z innych komunikatorów. Szykują się duże zmiany
Podaj dalej

WhatsApp i Messenger mają wyświetlać wiadomości z innych aplikacji. Rewolucyjny projekt nadchodzi

kobieta-pokazuje ikone-programu-whatsapp
kobieta-pokazuje ikone-programu-whatsapp

Na mocy nowych przepisów WhatsApp i Messenger będą pozwalały rozmawiać z osobami korzystającymi z innych komunikatorów. Obie aplikacje powinny być na to gotowe od marca 2024 roku. Dyrektor techniczny WhatsAppa Dick Brouwer w rozmowie z serwisem Wired powiedział, że współpracujące komunikatory będą szyfrować wiadomości dzięki wykorzystaniu protokołu Signal. Te następnie będą pakowane jako XML, a dzięki WhatsAppowi będą się wyświetlały.

Jako pierwszy współpracę z WhatsAppem ma rozpocząć Messenger. Docelowo ma do tego projektu dołączyć także Signal, Telegram oraz inne komunikatory. Aby tak się jednak stało, najpierw konieczne jest osiągnięcie wzajemnego porozumienia przez wyżej wymienione firmy i podpisanie stosownych umów oraz wdrożenie rozwiązań technicznych, które to wszystko umożliwią.

W marcu 2024 kolejne informacje na temat tego projektu. Wszystko zapowiada się jednak bardzo ciekawie

W marcu 2024 roku Meta ma przedstawić szczegóły dotyczące nowych funkcji, które pojawią się zarówno w WhatsAppie, jak i Messengerze. Pozostałe firmy z kolei będą miały kilka miesięcy na to, aby dostosować później swoje aplikacje do tego mechanizmu. Trzeba przyznać, że cały projekt brzmi bardzo ciekawie. Zobaczymy jednak jak to wszystko będzie działało w praktyce.

źródło: dobreprogramy.pl

Przeczytaj również