Aplikację WhatsApp czekają duże zmiany. Jak odczują je użytkownicy?

Już wkrótce w aplikacji WhatsApp, niezwykle często używanej przez Polaków i nie tylko, zajdą spore zmiany. Jest to ściśle powiązane z wprowadzeniem aktu o rynkach cyfrowych. Na czym polegają rewolucyjne zmiany, które niebawem wszyscy odczujemy na naszych skórach? Tego dowiecie się z naszego artykułu, w którym szerzej zajmujemy się tym tematem.

Aplikację WhatsApp czekają duże zmiany. Jak odczują je użytkownicy?
Podaj dalej

WhatsApp musi wprowadzić duże zmiany do swojej aplikacji. Wszystko z powodu przepisów unijnych

Twórcy WhatsAppa pracują intensywnie nad funkcją, która umożliwi wymianę wiadomości pomiędzy różnymi komunikatorami z jednej aplikacji. Jest to obowiązek wprowadzony przez Unię Europejską. Zgodnie z nowymi przepisami, użytkownicy WhatsAppa będą mieli opcję wysyłania wiadomości z komunikatora do zewnętrznych aplikacji, które pozwalają na wysyłanie wiadomości.

Z informacji pojawiających się w mediach wynika, że z WhatsAppa będziemy mogli wysyłać wiadomości do Google, iMessage, Signal, Instagrama czy Telegrama. Użytkownicy będą mogli rozróżniać inne aplikacji z poziomu WhatsAppa i zarządzać nimi właśnie z ustawień tej aplikacji.

Kiedy wejdą w życie nowe przepisy o rynkach cyfrowych? To już niedługo

whatsapp aplikacja aktualizacja funkcje
Freepik

Nowe przepisy o rynkach cyfrowych wchodzą w życie 6 marca. Do tego czasu wszystkie aplikacje technologiczne muszą wprowadzić zmiany. Mowa tutaj o Aplhabet, Amazon, Apple, Meta i Microsoft. Oczywiście, póki co wiele informacji na temat tego, jak będą działały aplikacje pozostaje w sferach domysłu i dopiero po czasie zobaczymy, jak poszczególne firmy postanowiły podejść do przepisów. Wszystko zapowiada się jednak ciekawie i zobaczymy, jak będzie można było zarządzać innymi aplikacjami z poziomu innych. O zmianach będziemy was na bieżąco informowali.

źródło: antyweb.pl

Przeczytaj również