Nowe oszustwo prawdziwą plagą na Allegro. Polacy muszą być czujni podczas zakupów

Polacy muszą być czujni, bowiem wkrótce mogą stać się ofiarami nowego internetowego oszustwa. Chodzi o nową kampanię cyberprzestępców, która aktualnie trwa na Allegro. Zespół Redgowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego tłumaczy Polakom na co konkretnie zwrócić uwagę, aby nie zostać oszukanym. Szczegóły na ten temat w naszym artykule.

Nowe oszustwo prawdziwą plagą na Allegro. Polacy muszą być czujni podczas zakupów
Podaj dalej

Nowe oszustwo to prawdziwa plaga na Allegro. Polacy muszą uważać, aby nie zostać oszukanym

CSIRT KNF ostrzega obywateli przed kampanią oszustów wymierzoną w użytkowników Allegro. Przestępcy wysyłają do internautów fałszywe wiadomości mailowe, aby wyłudzić od nich dane wrażliwe. Dlatego też trzeba mieć się na baczności przy czytaniu poszczególnych maili, aby później nie zostać oszukanym z powodu gapiostwa.

W przypadku kliknięcia w podejrzany link istnieje spore niebezpieczeństwo, że dana osoba może utracić dostęp do konta bankowego, a oszuści mogą wyczyścić konto do zera. Aktualnie kupujący muszą szczególnie zwrócić uwagę na wiadomości mailowe. Przestępcy bowiem będą do nich pisać, że ich towar jest niedostępny i będą oczekiwali podania danych do przelewu, aby zwrócić pieniądze. Link, który otrzymamy będzie kierował do niebezpiecznej strony, więc warto na to szczególnie uważać, by nie wpaść w pułapkę.

Jak wygląda mail wysyłany przez oszustów? Powinna zapalić wam się lampka ostrzegawcza przy takiej wiadomości

Mail wysyłany przez oszustów zawiera tytuł nawiązujący do braku towaru, który zamówiliśmy oraz link, który przenosiny do podrobionej strony Allegro w celu zwrócenia środków. Warto sprawdzić dokładnie e-mail nadawcy – CSIRT KNF ostrzega, że podczas aktualnej kampanii nazywa się on info@ceralacera.it. W przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości od oszustów Allegro apeluje o kontakt z serwisem pod mailem phishing@allegro.pl. Nie dajcie się oszukać i bądźcie czujni!

Przeczytaj również