Nowa wersja Apple Car Play już wkrótce. Szykuje się spora rewolucja

Od dłuższego czasu czytaliśmy o zapowiedziach dotyczących nowej odsłony aplikacji Apple Car Play. Wiele wskazuje na to, że fani doczekali się przełomu i w 2024 roku zobaczymy nową wersję kultowej aplikacji firmy z logiem jabłka. Jakie zmiany są zapowiadane i co wiemy o Apple Car Play 2.0? Tego dowiecie się z naszego artykułu, w którym szerzej zajmujemy się tym tematem.

Nowa wersja Apple Car Play już wkrótce. Szykuje się spora rewolucja
Podaj dalej

Apple Car Play 2.0 zbliża się wielkimi  krokami. Wielu z nas długo na to czekało, ale prace są już na finiszu

Apple Car Play 2.0 zbliża się wielkimi krokami – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Już w wersji beta systemu iOS 17.4 pojawiły się pierwsze wpisy dotyczące nowej wersji aplikacji. Nowa wersja programu Apple ma być podobna do Android Automotive. Mają pojawić się takie funkcje jak chociażby wbudowane kamery, proces ładowania aut elektrycznych czy też operowanie klimatyzacją i wskaźnik ciśnienia w oponach. Ale to nie wszystkie nowości, jakie mają zostać wprowadzone.

Dokładna wersja CarPlay 2.0 ma być gotowa około marca. Póki co nie wiadomo, jakie firmy samochodowe będą wspierały aplikacje, jednak jak na razie wiadomo, że wśród nich ma być Aston Martin i Porsche. Zobaczymy jednak, jaka będzie kompletna lista marek po wydaniu na świat CarPlay 2.0. Jedno jest pewne – oczekiwania użytkowników, które trwały nieco ponad 2 lata wkrótce się skończą i zobaczymy, jak nowy produkt ich zadowoli.

Producenci zdradzili rąbek tajemnicy odnośnie nowej wersji aplikacji. Co będzie na nas czekać?

Producenci zapowiadają, że CarPlay 2.0 docelowo ma nie różnić się bardzo od aktualnej wersji, którą wszyscy doskonale znają. Kluczową zmianą ma być jednak fakt, że to telefon będzie od teraz odpowiadał za multimedialną sferę samochodu. W marcu powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących CarPlay 2.0 i trzeba powiedzieć, że już z niecierpliwością na to czekamy!

Przeczytaj również