Nowa funkcja w Microsoft Teams. Wielu z nas długo na nią czekało

Microsoft Teams swoją dużą popularność zyskał zwłaszcza w czasie pandemii koronawirusa, kiedy to praca zdalna była na porządku dziennym. Aplikacja do dzisiaj jest chętnie używana przez wielu pracodawców, a niebawem wyląduje w niej nowa, przydatna funkcja. O co konkretnie chodzi? Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Nowa funkcja w Microsoft Teams. Wielu z nas długo na nią czekało
Podaj dalej

Microsoft Teams wprowadza nowe funkcje dla użytkowników. To duże ułatwienie podczas rozmów

Microsoft Teams dzięki wprowadzeniu zmian w swojej aplikacji, będzie o wiele bardziej intuicyjny dla wielu użytkowników – zwłaszcza mowa tutaj o osobach, które na co dzień korzystają z kamer, głośników i mikrofonów. Do Teamsa mają bowiem trafić zupełnie nowe opcje konfigurowania kamer i urządzeń audio z poziomu okna rozmowy. Tym samym nie będzie już żadnych problemów w przypadku, kiedy dołączymy do rozmowy wybierając niewłaściwe urządzenie.

Aktualnie w trakcie dołączania do konferencji w Teams, każdy użytkownik może wybrać mikrofon, głośnik i kamerę, z której chce korzystać. Mimo tego zmiana ustawień w trakcie rozmowy, już po niej dołączeniu, nie jest łatwa. Zajmuje to sporo czasu, co odbija się później na rozmowie. Teraz dzięki nowej funkcji, która jeszcze jest opracowywana, zmiany będą możliwe praktycznie za pomocą kilku kliknięć, co będzie sporym ułatwieniem dla użytkowników aplikacji.

Nowa funkcja jest na etapie testów. Niebawem każdy z nas będzie mógł ją wypróbować

Nowe rozwiązanie sprawi, że po kliknięciu jednej strzałki użytkownik w trakcie połączenia będzie mógł wybrać, które urządzenia chce wykorzystywać do rozmowy. Łatwiejsza będzie także edycja tła kamery. Nowe funkcje są już testowane przez insiderów pakietu Microsoft 365. Nowe ustawienia w najbliższych tygodniach mają jednak już zostać wprowadzone globalnie, dzięki czemu każdy z nas będzie mógł je niebawem przetestować na swoich komputerach. Ciekawe, jak to wszystko będzie finalnie wyglądało.

źródło: dobreprogramy

Przeczytaj również