Netflix pochwalił się wynikami z 2023 roku. Te dane robią wrażenie!

Netflix w ostatnim czasie udostępnił swoje najnowsze dane, dotyczące liczby osób korzystających z aplikacji. Z najnowszych informacji wynika, że aktualnie z platformy korzysta 260,8 mln płatnych subskrybentów, co jest prawdziwym rekordem. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Netflix pochwalił się wynikami z 2023 roku. Te dane robią wrażenie!
Podaj dalej

Netflix pochwalił się ostatnimi wynikami. Te dane robią ogromne wrażenie!

Netflix cały czas notuje wzrosty na amerykańskiej giełdzie, a notowania firmy wzrosły w środku bieżącego tygodnia o ponad 11 procent, co jest konsekwencją świetnych wyników odnotowanych w czwartym kwartale 2023 roku. W ciągu ostatnich trzech miesięcy 2023 roku firma pozyskała 13,1 mln nowych abonentów, co doprowadziło do tego, że łączna liczba subskrybentów wzrosła do 260,8 mln, co jest prawdziwym rekordem koncernu.

Liczba klientów serwisu jest największa w Europie, gdzie sięga 88,8 mln. Drugie miejsce należy do Stanów Zjednoczonych, gdzie platformę subskrybuje 80,1 mln osób. „Dobre wyniki Netfliksa prawdopodobnie pozytywnie wpłyną na główne amerykańskie indeksy. Solidny wzrost gospodarczy w USA, dobre zyski i perspektywa niższych stóp procentowych Fed w dalszym ciągu wspierają wyceny akcji” – powiedziała Ipek Ozkardeskaya, starsza analityczka w Swissquote, cytowana przez serwis money.pl.

„Treści na wyłączność mają wyższy wskaźnik retencji, co czyni je poważnymi argumentami w rywalizacji platform streamingowych” – stwierdziła z kolei w raporcie Sophie Lund-Yates, główna analityczka ds. akcji Hargreaves Lansdown.

Treści na wyłączność generują szczególnie imponujące wyniki na Netflixie

netflix cena abinament
fot. freepik

Okazuje się zatem, że treści na wyłączność są niezwykle popularne wśród użytkowników. W ten trend wpisuje się także serial „1670”, który potwierdza powyższe informacje. A przypomnijmy, że według informacji przedstawionych już wcześniej przez „Wirtualną Polskę”, polski serial jest popularny także w takich krajach jak Niemcy, Wielka Brytania czy USA.

źródło: money.pl

Przeczytaj również