mObywatel z kolejną przydatną funkcją. Aplikacja pomoże w rejestracji karty SIM

Mobile Vikings wprowadziło możliwość rejestracji karty SIM w aplikacji mObywatel. Nowa funkcja ma umożliwić komfortowe rejestrowanie nowych numerów przez użytkowników. Szczegóły na temat tego, jak to wszystko działa, znajdziecie w naszym artykule, w którym szerzej zajęliśmy się tym tematem.

mObywatel z kolejną przydatną funkcją. Aplikacja pomoże w rejestracji karty SIM
Podaj dalej

mObywatel przyda się do rejestracji karty SIM. Czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było

Rejestracja karty SIM poprzez aplikację mObywatel to prawdziwa nowość na rynku. Oczywiście, wcześniej można było korzystać z rejestracji karty SIM poprzez mojeID, ale wcześniej w samym mObywatelu takiej funkcji nie było. Dzięki temu proces rejestracji karty jest maksymalnie uproszczony i zajmuje o wiele mniej czasu, niż w przeszłości.

Mobile Vikings nie zrezygnowało całkowicie z możliwości rejestrowania numeru przez kuriera, jednak od teraz klienci mają do dyspozycji dwie możliwości i w zależności od swoich preferencji mogą wybrać sposób rejestracji numeru. Potwierdzenie tożsamości danej osoby poprzez mojeID odbywa się przy wykorzystaniu bankowości internetowej. mObywatel całą procedurę jeszcze bardziej upraszcza.

Mobile Vikings stawia na uproszczenie wszystkich procesów

cepik mobywatel dla kierowców
Freepik

„Poprzez uproszczenie procesów nie tylko ułatwiamy użytkownikom weryfikację tożsamości, ale realizujemy kluczowy krok, umożliwiający nam wdrożenie kompleksowego cyfrowego onboardingu dla naszych usług” – tłumaczy product owner w Mobile Vikings, Jakub Grzesiczak, cytowany przez serwis antyweb.pl.

Jak wygląda cały proces w praktyce? Po zamówieniu nowej karty SIM wystarczy założyć nowe konto i wybrać opcję rejestarcji online. Po wyborze mObywatela na konto przychodzi kod QR, który wystarczy później zeskanować aplikacją. Prawda, że to proste? Wydaje się, że w przyszłości na podobną drogę zdecydują się także inni operatorzy, nie tylko Mobile Vikings. Świat zmierza ku upraszczaniu wielu czynności i oby wszystko tak dalej wyglądało.

źródło: antyweb.pl

Przeczytaj również