mObywatel wprowadza nową funkcję. Nie wszyscy jednak będą mogli z niej skorzystać

Aplikacja mObywatel jest stale ulepszana. Nie brakuje bowiem aktualizacji i ulepszeń, które sprawiają, że cała apka jest jeszcze bardziej funkcjonalna. Ostatnio postanowiono wprowadzić kolejne udogodnienia. Nie każdy jednak będzie mógł z nich skorzystać. Jaka nowa funkcja została zawarta w mObywatelu? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

mObywatel wprowadza nową funkcję. Nie wszyscy jednak będą mogli z niej skorzystać
Podaj dalej

Nowa funkcja w aplikacji mObywatel. Nie każdy jednak będzie mógł ją przetestować

Nowość, która pojawiła się w aplikacji to legitymacja senatorska. Tym samym każdy polski parlamentarzysta należący do izby wyższej nie będzie musiał już na co dzień nosić ze sobą tradycyjnego dokumentu. Wystarczy mu telefon z zainstalowanym mObywatelem. Elektroniczna wersja legitymacji senatorskiej pozwoli senatorom:

  • wejść na tereny zarządzane przez Kancelarię Senatu,
  • w ramach wykonywanych przez siebie obowiązków dostać się także na tereny pozostałych organów administracji rządowej, samorządu terytorialnego i innych miejsc,
  • korzystać bezpłatnie z przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego i komunikacji miejskiej oraz przelotów w krajowym przewozie lotniczym.

Jak używać legitymacji senatorskiej w mObywatelu? To bardzo proste

zakaz robienia zdjęć fotografowania nagrywania zdjęcia
Freepik

Jak używać dokumentu za pośrednictwem aplikacji? To bardzo proste. Najpierw trzeba ją oczywiście pobrać. Później wystarczy dodać mDowód i potwierdzić swoją tożsamość. Następnie konieczne jest naciśnięcie przycisku „Dodaj” na górze ekranu startowego i wybranie z listy dokumentów legitymację senatorską. Prawda, że to proste? Jak widać świat idzie do przodu i również senatorzy będą mogli na co dzień korzystać z dobordziejstw mObywatela. A można się spodziewać, że to nie koniec aktualizacji i udogodnień, jakie pojawią się w wyżej wspomnianej aplikacji.

Przeczytaj również