mObywatel wprowadza duże zmiany. Przydadzą się szczególnie kierowcom

Już niebawem w aplikacji mObywatel będą dostępne kolejne udogodnienia dla użytkowników. Powinni je docenić zwłaszcza kierowcy, którzy będą mogli za pośrednictwem wyżej wspomnianej aplikacji korzystać z zupełnie nowych funkcji. O co dokładnie chodzi i jakie funkcjonalności zostaną wprowadzone? Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszym artykule, w którym szerzej zajmujemy się tym tematem.

mObywatel wprowadza duże zmiany. Przydadzą się szczególnie kierowcom
Podaj dalej

Nowe funkcje już wkrótce w aplikacji mObywatel. Z jakich udogodnień będą mogli skorzystać kierowcy?

Aplikacja mObywatel z powodzeniem działa na telefonach z systemem iOS i Android. Umożliwia ona na co dzień dostęp do e-dowodu osobistego, a także zawiera inne cyfrowe dokumenty, niezbędne między innymi podczas podróżowania. Teraz funkcje aplikacji jeszcze bardziej się rozrosną i będzie można skorzystać z nowych udogodnień, które przypadną do gustu szczególnie kierowcom.

Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski chce, aby w mObywatelu wprowadzić funkcję rejestracji samochodu z poziomu aplikacji. Nowa funkcja miałaby umożliwić skanowanie dokumentów i ich wysyłkę do odpowiednich urzędów. Tym samym cała procedura byłaby zdecydowanie bardziej uproszczona, niż do tej pory. Póki co są to jednak tylko plany i konkretna data, kiedy miałaby ta funkcja zostać wprowadzona w życie, nie została jeszcze podana do wiadomości publicznej.

Nowe funkcje mają znacząco uprościć niektóre procedury. I bardzo dobrze!

dodatek
Pixabay

Kolejną nową funkcją ma być „Stłuczka”. Owa funkcjonalność miałaby być używana przez kierowców, którzy mieli przykre zdarzenie na drodze. Prace nad tą funkcją już trwałą i właśnie za jej pośrednictwem będzie możliwe wypełnienie specjalnego modułu z interaktywnym dokumentem na temat zdarzenia drogowego. Obie funkcje mają trafić do aplikacji w nieokreślonej przyszłości, ale już teraz wiadomo, że tego typu uproszczenia z pewnością przydadzą nam się podczas życia codziennego. Oby tak dalej!

Przeczytaj również