Groźne aplikacje w Google Play. Sprawdź czy nie masz ich w swoim telefonie

W ostatnim czasie coraz częściej czytamy o niebezpiecznych aplikacjach, jakie są dostępne w Google Play. Użytkownicy smartfonów z Androidem muszą być zatem uważni, bo to kolejne tego typu ostrzeżenie, które w ostatnim czasie pojawiło się w sieci. Niebezpieczne aplikacje zostały już pobrane ponad 30 tysięcy razy. Na co trzeba uważać? Tego dowiecie się z naszego artykułu, w którym szerzej zajmujemy się tą sprawą.

Groźne aplikacje w Google Play. Sprawdź czy nie masz ich w swoim telefonie
Podaj dalej

W Google Play pojawiły się kolejne groźne aplikacje. Omijaj je z daleka, aby nie ściągnąć na siebie problemów

google maps appl car play
YouTube Rootblog

W Google Play jest mnóstwo aplikacji, które do niczego się nie nadają. Tak było, tak jest i tak chyba niestety już będzie. Trzeba jednak uważać przy ich pobieraniu, bo jeśli pobierzemy złośliwe oprogramowanie, możemy przyciągnąć nieszczęście na swoje telefony. Zespół SecneurX poinformował, że w sklepie Google Play w ostatnim czasie pojawiły się trzy nowe aplikacje, których lepiej unikać jak ognia. Jakie? Już tłumaczymy.

Mowa tutaj o aplikacjach, które można w Google Play znaleźć pod takimi nazwami jak Lucky Turntable Seven, Golden Stadium Mouse oraz Fortune Winner OX. Łącznie te aplikacje zostały już pobrane przez innych użytkowników aż 30 tysięcy razy. Aplikacje mają ocenę PEGI +3, co oznacza, że są dostępne nawet dla najmłodszych użytkowników. Warto więc na nie uważać i uczulić swoje dzieci, aby nie pobierały ich na swoje telefony.

Aplikacje są tworzone przez fałszywych producentów. Jeśli macie je w telefonach, jak najszybciej zmieńcie hasło do poczty i banku

sklep google play aplikacja wirus telefon na telefonie
fot. Kamil Wrzecionko

Aplikacje na swoich ikonkach mają zamieszczone postaci zwierząt. Jest to jednak oszustwo. Są to fałszywe aplikacje, które pojawiły się w Google Play za sprawą nieuczciwego producenta. W przypadku, kiedy ktoś z was pobrał tego typu aplikacje, jak najszybciej ją usuńcie i dla bezpieczeństwa pozmieniajcie swoje hasła w różnych serwisach, banku czy też poczcie mailowej. Oszuści nie śpią i jak widać na każdym kroku trzeba być czujnym.

Przeczytaj również