Google Maps z nowymi funkcjami na Androidze. To spodoba się użytkownikom aplikacji

Google Maps wprowadziły kolejne nowe funkcje w aplikacji, tym razem na Androida. Dzięki temu użytkownicy będą mogli z poziomu produktu Google sprawdzać pogodę oraz jakość powietrza w danej okolicy. A to nie koniec udogodnień. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule, w którym szerzej zajmujemy się tematem nowych funkcji wprowadzonych do aplikacji Google.

Google Maps z nowymi funkcjami na Androidze. To spodoba się użytkownikom aplikacji
Podaj dalej

Google Maps wprowadza nowe funkcje na Androida. Użytkownicy iOS mogli z nich skorzystać nieco wcześniej

smartphone google maps
smartphone google maps

Google Maps w ostatnim czasie często wprowadza nowe funkcje do swojej aplikacji. Kilka dni temu wprowadzono budynki w widoku 3D, natomiast teraz pojawiły się kolejne udogodnienia w wersji aplikacji na Androida. Tym samym dostępna jest teraz prognoza pogody podczas przeglądania mapy. Dzięki temu nie są już potrzebne specjalne aplikacje, aby sprawdzić temperaturę powietrza na zewnątrz. Wystarczy sprawdzić to w mapach Google. Oczywiście, w przypadku chęci zweryfikowania długoterminowej prognozy, w dalszym ciągu lepiej korzystać ze sprawdzonych źródeł.

W Google Maps pokazuje się też jakość powietrza w danej lokalizacji. Oprócz tego użytkownicy mogą sprawdzić z poziomu aplikacji, czy w danym miejscu pada śnieg, deszcz, czy też przypadkiem nie występują inne zawirowania pogodowe.

To nie koniec zmian. Google planuje wprowadzenie kolejnych udogodnień

Google Maps
Google Maps

Nowa funkcja obowiązywała już wcześniej na telefonach z systemem iOS. Na Androida została wprowadzona dopiero teraz. Google zapowiada jednak, że to nie koniec zmian i w najbliższych tygodniach można spodziewać się wprowadzenia kolejnych nowych funkcji. O wszystkim będziemy was na bieżąco informować na naszych łamach.

Przeczytaj również