Google Chrome wprowadza kolejne nowe funkcje. Duże udogodnienia dla użytkowników

Google Chrome wprowadza kolejne udogodnienia dla użytkowników przeglądarki i aplikacji. Są one ściśle powiązane ze sztuczną inteligencją. Plany Google są bardzo ambitne. Jakie funkcje zostały i mają zostać wprowadzone? Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszym artykule, w którym szerzej zajmujemy się tą sprawą.

Google Chrome wprowadza kolejne nowe funkcje. Duże udogodnienia dla użytkowników
Podaj dalej

Google Chrome testuje nowe, innowacyjne funkcje. Póki co sprawdzą je Amerykanie

Google Chrome poinformowało, że w wersji M121 zostaną wprowadzone funkcje generatywnej sztucznej inteligencji. Wszystko po to, aby maksymalnie ułatwić użytkownikom korzystanie z aplikacji. Funkcje zaczną działać w ciągu najbliższych kilku dni – zarówno na komputerach, jak i smartfonach. Trzeba jednak zaznaczyć, że testy, przynajmniej na razie, zaczynają się tylko w Stanach Zjednoczonych. Mieszkańcy pozostałych krajów będą musieli jeszcze trochę poczekać na możliwość przetestowania innowacyjnych funkcji.

Jedną z nowych funkcji, która zostanie przetestowana przez zespół Google jest inteligentne organizowanie kart w przeglądarce. Mowa tutaj o funkcji Tab Organizaer Chrome, która eliminuje konieczność ręcznego grupowania kart. Sztuczna inteligencja dzięki kliknięciu prawym przyciskiem myszy na kartę i wybraniu „Organizuj podobne karty”, sama wszystko zrobi za nas. Kolejną innowacją jest model zamiany tekstu w obraz w przeglądarce. Dzięki temu każdy będzie mógł samodzielnie dostosować wygląd przeglądarki, w zależności od swoich potrzeb i preferencji. Można będzie wybrać w łatwy i przystępny sposób niestandardowe motywy. Aby to zrobić należy wejść w „Dostosuj Chrome”, wybrać „Zmień motyw”, a następnie stworzyć swój wzór przy pomocy sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje Google? Wiele na to wskazuje!

Ostatnią z wprowadzanych nowości przez Google będzie pomoc sztucznej inteligencji w pisaniu. Aby skorzystać z nowej funkcji wystarczy prawym przyciskiem myszy kliknąć w dowolne pole tekstowe lub obszar i kliknąć „Pomoc w pisaniu”. Później AI zrobi większość za nas, po wprowadzeniu jedynie kilku słów. Wszystko brzmi bardzo obiecująco, ale zobaczymy jak to będzie wyglądało tak naprawdę w praktyce.

Przeczytaj również