Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraca po latach do TVP! Koniec z wymazywaniem serduszek

Nowa władza i powrót do normalności. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po ośmiu latach wraca do Telewizji Polskiej! Prawo i Sprawiedliwość od kiedy doszło do władzy, od razu odcięło się od uwielbianej przez Polaków corocznej pomocy. Chciano zmarginalizować role WOŚP i medialnie doprowadzić do jej ”wygaszenia”. Zapomniano, że orkiestra będzie grała do końca świata – i o jeden dzień dłużej!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraca po latach do TVP! Koniec z wymazywaniem serduszek
Podaj dalej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Telewizji Polskiej

Oficjalnym partnerem WOŚP wciąż pozostaje stacja TVN, ale relacja będzie także na antenie telewizyjnej Jedynki, Dwójki oraz TVP Info i na kanałach regionalnych. 32. Finał będzie zatem bardzo medialnym wydarzeniem w całej Polsce. To będzie także niezwykła okazja, aby po raz kolejny spróbować pobić finansowy rekord. A warto przypomnieć, że w tym roku orkiestra gra pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Warto wesprzeć tę inicjatywę chociażby symboliczną złotówką.

Transmisje w TVP mają być pokazywane niemalże przez cały dzień, biorąc pod uwagę wszystkie kanały Telewizji Publicznej – w tym regionalne. Warto wspomnieć, jak za poprzedniej władzy wyglądały transmisje w TVP – po prostu ich nie było. W różnego rodzaju wiadomościach pojawiła się tylko kilkusekundowa wstawka. A będąc pod butem państwa stacja potrafiła nawet wymazywać z ubrania słynne serduszko, jakie otrzymuje się m.in. po wrzuceniu pieniędzy do puszki.

wosp 2024
Official

Ważną rolę we współpracy odegrała stacja TVN, która nie robiła żadnych problemów, aby nawiązać współpracę w kwestii WOŚP z TVN. Powrót relacji z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Telewizji Polskiej zapowiedział już w grudniu Tomasz Sygut, ówczesny prezes, a obecnie dyrektor generalny TVP.

– Znów zagra tu największa na świecie orkiestra ludzkich serc pod batutą Jurka Owsiaka. Będzie pięknie i normalnie. Bardzo na Was liczę! – stwierdził wtedy w liście do pracowników. To niewątpliwie niezwykle symboliczny powrót pokazujący, że do naszego kraju powoli zaczyna wracać normalność.

Przeczytaj również