STALKER: Legends of the Zone Trilogy już do pobrania. Wyjątkowa niespodzianka dla fanów postapokaliptycznej serii

Gry z serii STALKER nieprzypadkowo należą do jednych z najbardziej klimatycznych w swoim gatunku. Przenoszą one gracza w postapokaliptyczny świat, który niejako jest przyszłością świata i tego co czekać może naszą planetę. Tytuł od lat przyciąga wielu graczy – także tych, którzy nie do końca nawet myśleli, że aż tak bardzo ich wciągnie, gdy odpalali po raz pierwszy grę.

STALKER: Legends of the Zone Trilogy już do pobrania. Wyjątkowa niespodzianka dla fanów postapokaliptycznej serii
Podaj dalej

STALKER: Legends of the Zone Trilogy. Trzy gry w nowej odsłonie

Bez żadnych wcześniejszych przecieków, bez żadnych informacji i zapowiedzi. Zupełnie niespodziewanie STALKER: Legends of the Zone Trilogy pojawił się w sklepach online na Xbox i PlayStation do pobrania. W trakcie środowego pokazu Xbox Partner Preview przedstawiciele amerykańskiej korporacji Microsoft wspólnie ze studiem GSC Game World poinformowali o premierze tytułu.

W skład trylogii wchodzą trzy pierwsze gry z tej serii:

  • S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla
  • S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo
  • S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci.

Tytuły te prezentują się znacznie lepiej od oryginału, jeżeli chodzi o szatę graficzną. To sprawia, że obraz jest bardziej klimatyczny i jeszcze bardziej oddaje postapokaliptyczną rzeczywistość.

”Gracze Xbox One wreszcie będą mogli zanurzyć się w serii, a ci na Xbox Series X|S mogą cieszyć się grą w trybie high-fidelity dzięki wstecznej kompatybilności. Jeszcze w tym roku zespół wyda łatkę dla wersji Xbox Series X|S, która wprowadzi dodatkowe ulepszenia graficzne i inne funkcje. Wersje konsolowe będą również obsługiwać mody za pośrednictwem mod.io, ale to również będzie funkcja, która zostanie wprowadzona później, gdy zespół będzie nadal nieco poprawiał, więc miej oko na kanały mediów społecznościowych GSC, kiedy te funkcje zostaną wprowadzone” – poinformowano w trakcie prezentacji.

Cenzura w remasterze klasyka Gwiezdnych wojen. 30 lat temu nikogo to nie oburzało

Zestaw do nabycia jest w cenie 152 złote na Xbox, lub każda gra z osobna za 72 złote.

Przeczytaj również