Najpopularniejszy program graficzny doczeka się zmian. I wcale nie chodzi o Photoshopa

Nieprzypadkowo, gdy przeprowadzi się sondę na najpopularniejszy program graficzny wygrywa w nim Paint. Choć jest on tak naprawdę tylko kartką papieru na której można zrobić amatorskie rysunki, to jednak ma on wielu swoich wielbicieli. To głównie za sprawą jego prostoty i sentymentu, wiele osób zawsze pochlebnie wypowiada się na jego temat. Mając oczywiście świadomość jego mocno ograniczone możliwości.

Najpopularniejszy program graficzny doczeka się zmian. I wcale nie chodzi o Photoshopa
Podaj dalej

Idą nowości w Paint

Paint nawet nie może mierzyć się z Photoshopem, bowiem to zupełnie inna liga. Sęk jednak w tym, że nawet nie czuje takiej potrzeby. Od dawna z założenia było tak, że miał być to prosty graficzny program systemowy, stworzony dla przyjemności. Posiada on oczywiście niewielkie możliwości wprowadzenia pewnych zmian w danym obrazie, ale jak to się mówi – głównie symboliczne.

Mimo wszystko Paint to już nieco inny program, niż jeszcze kilka lat temu. A teraz doczeka się kolejnych zmian w Windows 11. Użytkownicy będą mieli dostępny nowy panel, pozwalający na regulację rozmiaru pędzla. Nie będzie zatem już domyślnych kilku rozmiarów, a każdy będzie mógł ustawić sobie grubość pędzla sam.

praca komputer
fot. freepik

Aktualizacja będzie tyczyła się również panelu warstw. Nowa opcja pozwoli zastosować jednolity kolor na całym tle. Jeżeli w trakcie tworzenia swojego dzieła ktoś uzna, że jednak chce dokonać zmian, to każdej chwili będzie możliwość usunięcia dodatkowej warstwy. Nowości nie zostały jeszcze wprowadzone, a zostaną one zapewne zapowiedziane w najbliższych wydaniach Windows Insider.

Przeczytaj również