mObywatel doczekał się przydatnej funkcji. Pierwsi użytkownicy już mogą z niej korzystać

mObywatel doczekał się kolejnej aktualizacji, a wraz z nią przyszły zmiany bardzo przydatne dla użytkowników. Tym razem w aplikacji jest nowość, na którą czekało wiele osób. Ministerstwo Cyfryzacji odpowiedziało na potrzeby i przygotowało możliwość przenoszenia ikon na pulpicie według swoich potrzeb. Dzięki temu łatwo i szybko można sięgnąć do wszystkich rzeczy, z których korzysta się najczęściej.

mObywatel doczekał się przydatnej funkcji. Pierwsi użytkownicy już mogą z niej korzystać
Podaj dalej

Kolejna nowość w mObywatel

Warto już dziś sprawdzić czy w naszym telefonie pojawiła się aktualizacja rządowej aplikacji. Niektórzy już powinni ją mieć i dzięki temu mają możliwość ręcznego sterowania ikonami. Kto jeszcze nie ma aktualizacji, to wedle informacji Ministerstwa Cyfryzacji na pewno będzie miał ją w tym tygodniu.

To oznacza, że serwer automatycznie będzie wywoływał aktualizacje na kolejnych kontach, aby wszystko przebiegło sprawnie i bez komplikacji. Jeżeli chodzi o mObywatel, to każda kolejna aktualizacja jest zalecana przez ministerstwo. Najczęściej posiada ona również mniejsze i większe zmiany w kwestii jej ogólnego funkcjonowania i bezpieczeństwa.

Nowa zmiana na pierwszy rzut oka może wydawać się błahostką. Nie do końca jednak tak jest, bowiem należy zwrócić uwagę na to, że nieustannie rośnie liczba nowych funkcji i udogodnień. Tym samym zdecydowanie lepiej jest wszystko ułożyć sobie wedle własnych potrzeb, niż skakać po całym menu.

Ostatnią większą nowością jest zastrzeżenie numeru PESEL

Ministerstwo Cyfryzacji podkreśliło, że mObywatel to już 12 dokumentów i 15 usług. Jedną z ostatnich jest funkcji jaka się pojawiła, jest zastrzeżenia numeru PESEL – z czego coraz chętniej korzysta więcej osób. W najbliższym czasie pojawią się jednak kolejne zmiany, co także zakomunikowano wraz z informacją o aktualizacji aplikacji.

Kto jeszcze nie zdecydował się na to, aby zainstalować w swoim smartfonie aplikacji mObywatel, warto aby w końcu na to się zdecydował. To niezwykłe udogodnienie, pozwalające chociażby na to, aby zawsze mieć pod ręką dowód osobisty, prawo jazdy, czy na bieżąco móc śledzić ilość punktów karnych. A przecież możliwości daje ona jeszcze więcej i warto sprawdzić je wszystkie.

 

Przeczytaj również