Kosiarka do trawy z kultową grą DOOM. Nietypowe połączenie przyjemnego z pożytecznym

Kiedy mężczyźni słyszą, że trzeba skosić trawnik, mało kto entuzjastycznie podchodzi do tego zadania. Jest jednak kosiarka, która sprawi, że chętniej można udać się do garażu i pozostać w nim nieco na dłużej, szykując sprzęt do pracy. Husqvarna posiada wbudowaną w system grę DOOM, która otrzymała dedykowaną aktualizację, a tytuł jest oficjalnie wspierany.

Kosiarka do trawy z kultową grą DOOM. Nietypowe połączenie przyjemnego z pożytecznym
Podaj dalej

Nietypowa kosiarka z grą

To, że gra DOOM znalazła się w automatycznej kosiarce do trawy jednych może dziwić bardziej, innych mniej. Kto zna historię tej gry doskonale wie, że tytuł ten uruchamiano już na wielu ”dziwnych” rzeczach. Wspomnieć można o notatniku z Windows, czy… teście ciążowym, choć i zdarzały się bardziej ”wymyślne” miejsca.

Wbrew pozorm zatem kosiarka może aż tak nie dziwić. Zwłaszcza, że mówimy o sprzęcie nowoczesnym, w pełni zautomatyzowanym, w którym poświęcono miejsce na ten wyjątkowy tytuł.

doom gra
Official

– Przez ostatnie 30 lat nieustannie zadziwiała nas pasja i pomysłowość społeczności gry. Lista „rzeczy, które uruchamiają DOOM-a” jest absolutnie niesamowita. Jesteśmy podekscytowani, widząc na niej także roboty koszące. Inżynierowie z Husqvarna wykonali świetną robotę – doceniamy ich pomysłowy i zabawny hołd – powiedział Marty Stratton, dyrektor studia w id Software.

Co dalej z płytami CD w konsolach Xbox? Phil Spencer wyjaśnia dokładniej, jaka czeka je przyszłość

Jak grać na kosiarce w DOOM?

Rozgrywka w obsłudze początkowo może nie należeć do najłatwiejszych, ale po chwili można już załapać system gry. Na kosiarce wbudowany jest wyświetlacz i elementy sterujące – to właśnie za ich pomocą można grać, niczym na padzie czy klawiaturze. Gracze poruszają się po grze za pomocą pokrętła sterującego, aby skręcać w lewo i w prawo, a naciśnięcie przycisku START powoduje bieg do przodu. Przycisk STOP służy z kolei do poruszanie na boki i otwierania drzwi. Aby strzelać naciska się pokrętło sterowania.

Przeczytaj również