Instagram wprowadza opcję na jaką czekano od dawna. Użytkownicy nie kryją zadowolenia

Po bardzo długim czasie Instagram w końcu będzie miał funkcję, która tak naprawdę powinna być od samego początku istnienia. W końcu zdecydowano się na to, aby pozwolić użytkownikom edytować wysyłane wiadomości. Trzeba jednak pamiętać, że taka możliwość będzie chwilowa, bowiem po kwadransie to co napiszemy, będzie nie będzie już mogło zostać poddane kolejnej edycji.

Instagram wprowadza opcję na jaką czekano od dawna. Użytkownicy nie kryją zadowolenia
Podaj dalej

Instagram z nowością. Można edytować wysłane wiadomości

Wbrew pozorom funkcja, która wydaje się niejako oczywista, dopiero zagości dopiero teraz. Meta po wprowadzeniu jej w WhatsAppie czy Messengerze, teraz zdecydowała się również umieścić ją w Instagramie. To pozwala pozbyć się błędów, literówek, czy wprowadzenia korekty do we wiadomości, która miała być wysłana do kogoś innego.

Użytkownik będzie miał tylko 15 minut na to, aby dokonać niezbędnej edycji, od momentu wysłania wiadomości. Po tym czasie z wysłaną wiadomością nie będzie można już nic zrobić. Odbiorca będzie miał wyświetloną wiadomość, że autor dokonał pewnej korekty w wiadomości. Oczywiście wcześniej można było ją usunąć, ale przy długich wiadomościach było to bardzo niepraktyczne.

Instagram ma 2 mld użytkowników
fot. pixabay.com

Meta wbrew pozorom dopiero od niedawna wprowadza takie udogodnienie na swoich komunikatorach. Do Messengera taka funkcja zagościła dopiero w grudniu poprzedniego roku, z kolei WhatsApp ma ją od maja. Co ważne – nie wszyscy wciąż mogą mieć na swoim komunikatorze możliwość edycji wiadomości.

Jak to bywa w przypadku tego typu zmian, odbywają się one po stronie serwera i nawet aktualizacja aplikacji może tutaj niewiele zmienić. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość i czekać. To kwestia zapewne kilku dni bądź najbliższych tygodni.

Przeczytaj również