Google Maps z funkcją, która tak naprawdę powinna być od dawna

Google Maps doczekało się kolejnej nowej funkcji, która rzuca się od razu w oczy po odpaleniu aplikacji. Tym razem zdecydowano się na dość proste, ale jakże przydatne rozwiązanie. Mowa o niewielkiej ikonie, która zarówno prezentuje jakość powietrza, jak i pogodę. A to wszystko na głównym ekranie, w trakcie korzystania z nawigacji. Dzięki temu użytkownik jest na bieżąco z istotnymi wiadomościami.

Google Maps z funkcją, która tak naprawdę powinna być od dawna
Podaj dalej

Pogoda na ekranie Google Maps

Oczywiście nie można w tym przypadku mówić o nowości, która pojawiła się nagle i zaskoczyła wszystkich. Google ma w swoim zwyczaju, że rzadko robi tego typu niespodzianki. Z reguły wszystkie zmiany, jakie zamierza wprowadzić dla wszystkich, najpierw testuje na mniejszej grupie osób. I tak też było w tym przypadku. Pierwsi użytkownicy mogli zobaczyć zmiany już jesienią ubiegłego roku.

Testy okazały się sukcesem i w najnowszej aktualizacji już wszyscy mamy dostęp do tej zmiany. Nowa ikona znajduje się po lewej stronie, w górnej części ekranu. Jest ona interaktywna, więc klikając w nią będzie można ujrzeć dokładniejszą pogodę na najbliższe godziny. Dzięki temu kierowca dokładniej może zaplanować najbliższy czas i podróż. Pozwala to również wiedzieć, jakie warunki pogodowe czekają go za kierownicą.

google maps trasa
fot. freepik

Sama jakość powietrza była już od pewnego czasu dostępna, ale teraz łatwiej będzie po nią ”sięgnąć”. Wszystko za sprawą wspomnianej niewielkiej ikonki, która znacząco usprawni dojście do przydanych informacji. Skorzystają na tym niewątpliwie osoby jeżdżący po większych miastach w Polsce.

W drodze kolejne nowe rozwiązania i ulepszenia

2024 rok dopiero się rozpoczął, a Google Maps szykuje dla nas jeszcze wiele nowych i ciekawych rozwiązań. Niezwykle ciekawie i interesująco zapowiadają się te, które mają zostać w dużej mierze oparte o sztuczną inteligencję. Dzięki temu aplikacja stanie się jeszcze bardziej łatwiejsza w obsłudze, a przy tym funkcjonalna.

 

Przeczytaj również