F1 Manager 2024 oficjalnie zapowiedziany. Co dostarczy graczom najnowszy symulator?

Studio Frontier Developments zupełnie niespodziewanie zaprezentowało zwiastun F1 Manager 2024 i tym samym zapowiedziało swoją najnowszą produkcję. Dlaczego można mówić tutaj o zaskoczeniu? Ubiegłoroczna wersja notowała niską sprzedaż, a do tego w firmie doszło w ostatnich miesiącach do zwolnień. Wydanie kolejnej odsłony stało zatem pod dużym znakiem zapytania. Okazało się jednak, że tytuł był, jest i będzie rozwijany.

F1 Manager 2024 oficjalnie zapowiedziany. Co dostarczy graczom najnowszy symulator?
Podaj dalej

Trudne początku F1 Manager 2024

Długo nie było wiadomo, czy uda się w tym roku wydać kolejną odsłonę gry. Deweloperzy milczeli w tej kwestii, a wiele sygnałów wskazywało na to, że F1 Manager 2024 pójdzie w odstawkę. Ostatecznie jednak tak się nie stało i już za kilka tygodni możemy spodziewać się premiery. Dokładna data nie została jeszcze podana, ale ma to nastąpić latem.

Tytuł zmierza na PC, PS5, XSX/S, PS4 i XOne. Co na pewno ucieszy graczy to to, iż tym razem gra ma być tańsza niż przed rokiem. Producenci stwierdzi, że zbyt wysoka cena mogła przyczynić się do tego, że niechętnie sięgano po symulator. F1 Manager jest na rynku od niedawna i niewątpliwie musi najpierw zyskać w oczach i opiniach, aby ktoś wydał na nią więcej pieniędzy – nawet względem realnej wartości.

W najnowszej produkcji w końcu pojawi się długo wyczekiwana możliwość stworzenia własnego zespołu Formuły 1. Gracze od samego początku istnienia F1 Manager apelowali do deweloperów o stworzenie takiego trybu. Ich głosy zostały w końcu wysłuchane, co zapewne bardziej zachęci do tego, aby sięgnąć po tytuł.

Jako właściciel będziemy decydowali o wszystkim, od samego początku założenia zespołu. Barwy bolidu, dobieranie członków teamu, zawieranie umów sponsorskich i wiele innych rzeczy, będzie zależało wyłącznie od gracza.

Co nowego w F1 Manager 2024?

Dużą rolę w grze odegra dobieranie pracowników. Wszystkie postacie będą posiadały system mentalności, który przełoży się na indywidualne cechy m.in. osobowości, aspiracje, oczekiwania. Będzie to miało niezwykle istotny wpływ na toczoną rywalizację. Deweloperzy znacząco poprawili także system inteligencji rozgrywki na torze, ale i poza nim. Z kolei samą rywalizację będzie można obserwować z większej ilości kamer, które dodadzą znaczącej dynamiki na torze.

Przeczytaj również